Pasaulyje

2019.03.24 22:44

NATO vadovas akcentavo Sakartvelo progresą narystės aljanse link

BNS 2019.03.24 22:44

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sekmadienį Tbilisyje akcentavo Sakartvelo progresą narystės aljanse link.

Tai jis pareiškė po susitikimo su Sakartvelo premjeru Mamuka Bachtadze, aptaręs jos integravimosi į NATO aktualijas.

„Susitikime buvo aptartas Sakartvelo integracijos į NATO ir Europos Sąjungą procesas. J. Stoltenbergas akcentavo Sakartvelo pažangą narystės aljanse link. M. Bakchtadze padėkojo NATO vadovui už apsilankymą Sakartvele, pabrėždamas, kad tai yra tvirtos NATO paramos Sakartvelui įrodymas“, – skelbė Sakartvelo nacionalinė televizija.

Šią savaitę J. Stoltenbergas Briuselyje pareiškė, kad NATO yra pasirengusi toliau aktyviai remti Sakartvelą reformose, kad būtų pasirengta narystei aljanse. NATO generalinis sekretorius atsisakė atsakyti į klausimą, kada Sakartvelas galėtų tapti NATO nare, pabrėždamas, kad „sprendimą dėl šalies priėmimo priima aljanso nariai, remdamiesi bendru sutarimu ir atsižvelgdami į visišką valstybės pasirengimą“.

Sakartvelas aktyviai bendradarbiauja su NATO nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pabaigos.

Pernai rugpjūtį Tbilisyje viešėjusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad Vokietija remia Sakartvelo integravimąsi į NATO, bet negali prognozuoti, kada Sakartvelas galėtų tapti  aljanso nare.