Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.07 15:54

NATO vadas: Vakarai neturėtų atmesti karinio varianto Ukrainoje

BNS, ELTA 2015.02.07 15:54

Vakarams nereikėtų atsisakyti karinio varianto Ukrainoje, pareiškė šeštadienį NATO vyriausiasis karo vadas, pridūręs, kad jis turi omenyje galimybę paremti Ukrainą ginklais ir įranga, užuot siuntus karius.

Vakarams nereikėtų atsisakyti karinio varianto Ukrainoje, pareiškė šeštadienį NATO vyriausiasis karo vadas, pridūręs, kad jis turi omenyje galimybę paremti Ukrainą ginklais ir įranga, užuot siuntus karius.

„Aš nemanau, kad mes turėtume užkirsti kelią karinio varianto galimybei“, – sakė NATO pajėgų vyriausiasis vadas JAV generolas Philipas Breedlove'as žurnalistams Miuncheno saugumo konferencijos kuluaruose, kai buvo paklaustas, ar jis pritariąs gynybinės ginkluotės tiekimui Ukrainos armijai, kovojančiai su promaskvietiškais separatistais.

Jis atsakė pirmenybę teikiąs ginkluotės ir technikos teikimui, o ne karių siuntimui. „Apie (žengiančių karių) batus toje žemėje nekalbama“, – pažymėjo Ph. Breedlove'as.

„Ukrainiečiai buvo atviri savo kreipimuose į visas NATO nares ir kitas šalis taip pat nurodydami, kokių jiems reikia pajėgumų, kad įveiktų artilerijos problemas, ryšio ir trukdžių problemas“, – sakė jis.

„Ukrainiečiai paprašė pagalbos visose šiose srityse ir būtent šias sritis valstybės svarsto“, – pridūrė jis.

Ph. Breedlovas taip pat sakė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino teikiami siūlymai, kaip užbaigti konfliktą Ukrainos rytuose, yra „visiškai nepriimtini“.

„Padėtis blogėja ir mes turime reaguoti į šią blogėjančią padėtį, – sakė Ph. Breedlove'as. – Svarbu, kad mes panaudotume visas priemones, turimas mūsų „įrankių dėžėje“ tam spręsti“.

„Rusijos pajėgos ir Rusijos remiamos pajėgos keičia landšaftą, kad užimtų geresnes pozicijas bet kokio sprendimo atveju, o mes turime ir toliau palaikyti diplomatinį sprendimą“, – nurodė Ph. Breedlove'as, dar pridūręs, kad galutinis tikslas yra diplomatinis ir politinis konflikto sprendimas.

Ph. Breedlove'as priminė, kad Rusija separatistams Ukrainos rytuose pateikė daugiau kaip 1000 vienetų kovos technikos. Tačiau Maskva neigia dalyvaujanti šiame konflikte.

„Mes matome Ukrainos rytuose šimtus Rusijos reguliariųjų pajėgų karių, teikiančių oro gynybos, elektroninio karo priemones, kuriomis užtikrinamos artilerijos, vadovavimo, valdymo ir kitos funkcijos... Didelių reguliarių kovinių dalinių mes nematėme“, – sakė jis.

Ph. Breedlove'as pažymėjo, kad separatistų pusėje kariauja ir daug kitų šalių piliečių.

Per pastarąsias 24 valandas Ukrainoje žuvo 5 kariai, sužeisti 26

Kijevo kariuomenė šeštadienį pranešė, kad Rusijos remiami separatistai suintensyvino šaudymus prieš vyriausybines pajėgas per visą fronto liniją ir, atrodo, kaupia jėgas naujiems išpuoliams strategiškai svarbiame Debalcevės mieste ir Mariupolio uostamiestyje, skelbia „Reuters“.

Pasak Ukrainos atstovo Volodymyro Poljovio, per pastarąsias 24 valandas kovose žuvo penki Kijevo kariai, dar 26 buvo sužeisti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi