Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Miunchene J. Kerry susitiko derybų su Irano užsienio reikalų ministru

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ilgiau nei valandai penktadienį susitiko su Irano užsienio reikalų ministru Mohammadu Javadu Zarifu aptarti pokyčių branduolinės programos derybose tarp Teherano ir didžiųjų pasaulio valstybių, skelbia „Reuters“.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ilgiau nei valandai penktadienį susitiko su Irano užsienio reikalų ministru Mohammadu Javadu Zarifu aptarti pokyčių branduolinės programos derybose tarp Teherano ir didžiųjų pasaulio valstybių, skelbia „Reuters“.

„Jų susitikimas buvo sutelktas į vykstančias branduolinės programos derybas, lyderiai aptarė neseniai įvykusius P5+1 (šešių stipriausių pasaulio valstybių) susitikimus“, – nurodė anonimu norėjęs išlikti JAV valstybės departamento pareigūnas.

Susitikimas, kuriame taip pat dalyvavo Europos Sąjungos (ES) aukšto rango pareigūnė Helga Schmid, vyko kasmetinės Miuncheno konferencijos kuluaruose. J. Kerry ir M. J. Zarifas per pastaruosius mėnesius buvo ne kartą susitikę, bandydami išeiti iš branduolinės programos derybų aklavietės.

Tikimasi, kad Miunchene Irano užsienio reikalų ministras susitiks su kolegomis iš Prancūzijos ir Rusijos.

Reaguodamas į JAV valstybės departamento pareiškimą, šaltinis iš Izraelio premjero Benjamino Netanyahu biuro įspėjo apie galimą pavojingą sutartį, sudarysiančią sąlygas Iranui pasigaminti branduolinių ginklų, kurie keltų grėsmę Izraeliui.

„Premjeras B. Netanyahu įsitikinęs, kad tai jo pareiga kalbėti apie šią mirtiną grėsmę žydų valstybei, kol dar yra šiek tiek laiko sustabdyti šį blogą sandėrį“, – taip pat anonimiškai kalbėjo Izraelio atstovas.

JAV respublikonai pakvietė B. Netanyahu kovą sakyti kalbą Kongrese. Šį kvietimą itin kritikavo prezidento Baracko Obamos atstovaujami demokratai.

Iranas su JAV, Didžiąja Britanija, Prancūzija, Vokietija, Rusija bei Kinija nustatė kovo mėnesio terminą, kai turi būti priimtas politinis susitarimas prieš galutinį branduolinės programos derybų terminą birželio 30 dieną. Stipriausios pasaulio šalys nori, kad Iranas apribotų branduolinę programą mainais į sankcijų sušvelninimą.

Vakarų šalims įtariant Iraną bandymu pasigaminti branduolinį užtaisą, Teheranas kategoriškai neigia siekiantis šio ginklo, ir tikina, kad atominių medžiagų tyrinėjimai šalyje vykdomi tik taikiais tikslais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi