Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Tyrėjai: lėktuvas Taibėjuje nukrito nebeveikiant nė vienam varikliui

BNS 2015.09.08 13:45

Oro bendrovės „TransAsia“ turbosraigtinio lėktuvo „ATR 72-600“, kuris šią savaitę sudužo nukritęs į upę Taivano sostinės centre, abu varikliai išsijungė prieš pat katastrofą, pranešė tyrėjai penktadienį. Šio incidento patvirtintų aukų skaičius jau išaugo iki 35.

Oro bendrovės „TransAsia“ turbosraigtinio lėktuvo „ATR 72-600“, kuris šią savaitę sudužo nukritęs į upę Taivano sostinės centre, abu varikliai išsijungė prieš pat katastrofą, pranešė tyrėjai penktadienį. Šio incidento patvirtintų aukų skaičius jau išaugo iki 35.

Šios išvados, pagrįstos lėktuvo juodųjų dėžių informacija, buvo paskelbtos žiniasklaidai pranešus, jog žuvęs pilotas buvo rastas kabinoje tvirtai sugniaužęs vairalazdę. Jis tikriausiai stengėsi nukreipti lainerį nuo gyvenamųjų vietovių.

Civilinės aeronautikos administracija CAA taip pat atskleidė, kad „TransAir“ nesugebėjo įgyvendinti apie trečdalio reikalavimų, kurie bendrovei buvo pateikti po praėjusios aukų pareikalavusios lėktuvo katastrofos, įvykusios prieš septynis mėnesius Taivanui priklausančiose vakarinėse Penghu salose.

Pirmajame pranešime apie trečiadienį sudužusio reiso GE235 lainerio paskutiniąsias akimirkas Aviacijos saugumo taryba nurodė, kad viename variklyje „išsiveržė liepsna“, o kitas buvo išjungtas rankiniu būdu.

„Lėktuvas pasiuntė signalą apie liepsnos išsiveržimą viename iš dviejų variklių 10 val. 53 min. 28 sek., kai buvo pakilęs į 1,2 tūkst. pėdų (366 metrų) aukštį, įjungdamas perspėjimą“, – sakė Aviacijos saugumo tarybos direktorius Thomas Wangas apie lėktuvo dešinįjį variklį.

„Kitas variklis buvo išjungtas rankiniu būdu. Pilotas mėgino iš naujo įjungti variklius, bet nesėkmingai. Vadinasi, paskutinėmis skrydžio akimirkomis nebuvo nė vieno variklio traukos. „Šaukinį „Pavojus!“ mes išgirdome 10 val. 54 min. 35 sekundės“, – pridūrė jis.

Th. Wangas sakė, kad kol kas „neišsiaiškinta“, kodėl kairysis variklis buvo išjungtas rankiniu būdu.

„Mes dar nepadarėme jokios išvados“, – nurodė jis.

Tačiau populiarus aviacijos naujienų portalas „Flightradar24“ nurodė, kad pilotai tikriausiai padarė klaidą ir išjungė ne tą variklį.

„Juodosios dėžės duomenys rodo, kad pilotai galbūt išjungė ne tą variklį ir neteko visos traukos, praėjus minutei po pakilimo“, – sakoma portalo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtoje žinutėje.

Dramatiški vaizdai

„TransAsia“ lėktuvas sudužo vos pakilęs iš Songšano oro uosto Taibėjuje. Vieno automobilio vaizdo registratorius užfiksavo dramatišką vaizdą, kaip ant šono pasviręs laineris rėžėsi į estakadą ir nukrito Kilungo upėje, nors prieš tai krisdamas išlaviravo tarp daugiaaukščių pastatų.

Lėktuve buvo 53 keleiviai ir penki įgulos nariai. Per šią katastrofą 15 žmonių liko gyvi. Gelbėtojai upėje ir panirusiame lėktuvo korpuse tebeieško dar aštuonių dingusių žmonių.

Pilotas Liao Chien-chungas giriamas kaip didvyris, nes jis akivaizdžiai stengėsi nukreipti krintantį lėktuvą nuo pastatų, kad aukų būtų kuo mažiau.

Jis buvo rastas lainerio pilotų kabinoje, abiem rankomis tebegniaužiantis vairalazdę, jo kojų kaulai buvo sutrupinti, rašo dienraštis „China Times“.

„Jis stengėsi laikyti vairalazdę iki paskutinės akimirkos prieš lėktuvui rėžiantis į upę, mėgindamas suvaldyti jo kryptį ir sumažinti aukų skaičių“, – laikraštis citavo neįvardytus prokurorus, tiriančius šią bylą.

Taivano skrydžių priežiūros institucija penktadienį pranešė, kad viename šio lainerio variklyje buvo atsiradę problemų per naujutėlaičio lėktuvo skrydį iš ATR gamyklos Prancūzijos mieste Tulūzoje į Taivaną per Makao.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi