Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.05 10:33

Egipte kalėti iki gyvos galvos nuteisti 230 aktyvistų, kovojusių prieš H. Mubaraką

BNS 2015.02.05 10:33

Egipto teismas trečiadienį skyrė kalėjimą iki gyvos galvos 230 sekuliarių aktyvistų, dalyvavusių 2011 metų sukilime prieš ilgametį diktatorių Hosni Mubaraką.

Egipto teismas trečiadienį skyrė kalėjimą iki gyvos galvos 230 sekuliarių aktyvistų, dalyvavusių 2011 metų sukilime prieš ilgametį diktatorių Hosni Mubaraką.

Tarp nuteistųjų yra ir vienas sukilimo lyderių 26 metų Ahmedas Douma.

Dar 39 kaltinamieji – visi nepilnamečiai – buvo nuteisti kalėti 10 metų.

Trečiadienį paskelbtas masinis nuosprendis, kuris dar gali būti skundžiamas, yra griežčiausias iš iki šiol skirtų islamiškajam judėjimui nepriklausantiems aktyvistams. Jis paskelbtas prezidento Abdel Fattaho al Sisi vyriausybei tęsiant griežtus veiksmus prieš oponentus.

Šimtams islamistų, palaikiusių nuversto H. Mubarako įpėdinį Mohamedą Mursi, buvo skirtos mirties bausmės per greitus masinius teismo procesus, kuriuos Jungtinės Tautos (JT) smerkia kaip „neturinčius precedento naujausių laikų istorijoje“.

Trečiadienį vykusiame posėdyje visi 269 kaltinamieji buvo nuteisti dėl dalyvavimo susirėmimuose su saugumo pajėgomis netoli Tahriro aikštės Kaire 2011-ųjų gruodį, nurodė vienas teismo pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo.

Jie taip pat buvo pripažinti kaltais dėl saugumo pajėgų užpuolimo ir vyriausybinių pastatų padegimų. Vienu iš tų padegimų taikinių tapo kultūros centras, įkurtas 1798 metais tuomečio Prancūzijos karvedžio ir būsimojo imperatoriaus Napoleono Bonaparte`o. Tame pastate buvo saugoma per 200 tūkst. knygų.

Kaltinamiesiems taip pat buvo nurodyta sumokėti iš viso 2,2 mln. JAV dolerių (1,9 mln. eurų) baudų.

Visi kaltinamieji, išskyrus A. Doumą, buvo teisiami jiems nedalyvaujant. Nuosprendžio jie laukė laisvėję, pasirašę pasižadėjimus prisistatyti, kai bus iškviesti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi