Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Kandidatas į Pentagono vadovo postą pritaria idėjai tiekti Ukrainai ginklus

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV tikriausiai turėtų pradėti tiekti Ukrainai ginklus, pareiškė trečiadienį kandidatas į Pentagono vadovo postą Ashtonas Carteris.

JAV tikriausiai turėtų pradėti tiekti Ukrainai ginklus, pareiškė trečiadienį kandidatas į Pentagono vadovo postą Ashtonas Carteris.

Kaip praneša naujienų agentūra „Bloomberg“, per posėdį Senate jis sakė vis labiau linkęs manyti, jog ginklų tiekimą reikėtų pradėti. Anot A. Carterio, toks žingsnis būtinas, kadangi padėtų Ukrainai kovoje su prorusiškais separatistais.

Anksčiau buvo pranešta, kad JAV administracija svarsto šį sumanymą, bet dar nepriėmė galutinio sprendimo.

Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas antradienį žurnalistams pareiškė, jog Vašingtonas, svarstydamas ginkluotės tiekimo klausimą, atsižvelgia į tą aplinkybę, kad papildomos karinės pagalbos teikimas veikiausiai padidins aukų skaičių.

A. Carteris taip pat pareiškė remiąs Amerikos ginkluotųjų pajėgų veiksmus, kuriais siekiama stiprinti NATO šalių, taip pat ir Baltijos regione, saugumą dėl dabartinės Rusijos politikos.

„Svarbu atremti (galimą) Rusijos agresiją prieš Baltijos šalis, kadangi jos yra NATO narės“, – sakė jis.

A. Carteris pažymėjo, kad pritaria Amerikos kariuomenės buvimui Europoje, taip pat papildomų dalinių siuntimui ten rotacijos pagrindu dėl situacijos, susijusios su Ukraina. „Tai būtina siekiant užkirsti kelią bet kokioms galimoms Rusijos avantiūroms“, – pabrėžė kandidatas į Pentagono vadovo postą.

Paklaustas, ar NATO pajėgos pakankamos savo saugumui Europoje užtikrinti, A. Carteris pareiškė, jog, be karinės galios, Aljansas pasižymi tvirtu politiniu solidarumu, kuris pastaraisiais mėnesiais buvo patvirtintas Baltijos šalių atžvilgiu.

A. Carterio kandidatūrą į JAV gynybos sekretoriaus postą vietoj atsistatydinančio Chucko Hagelio pasiūlė prezidentas Barackas Obama. Manoma, kad Senatas patvirtins jį naujuoju Pentagono vadovu.