Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.23 18:06

Popiežius priėmė Čilės kardinolo atsistatydinimą dėl lytinio išnaudojimo skandalo

BNS 2019.03.23 18:06

Popiežius Pranciškus priėmė Čilės kardinolo Riccardo Ezzati atsistatydinimą, šiam drauge su savo šalies vyskupais sutikus pasitraukti dėl lytinio išnaudojimo atvejų ir jų dangstymo, šeštadienį pranešė Vatikanas.

Santjago arkivyskupas R. Ezzati yra septintas Čilės Katalikų Bažnyčios aukšto rango pareigūnas, atsistatydinęs dėl susidariusios padėties, kurią, kaip tvirtina popiežius, reikia ištaisyti.

Iki šiol R. Ezzati, aukščiausias katalikų hierarchas Čilėje, naudodavosi savo teise tylėti, tačiau yra pažadėjęs bendradarbiauti su jo veiklos tyrimu, jei pareigūnai iš pradžių jį išteisins. Kardinolas tvirtina esąs nekaltas.

Naujausias Vatikano žingsnis bandant spręsti lytinio išnaudojimo klausimą aukštesniuose Katalikų Bažnyčios ešelonuose buvo žengtas kelios dienos po to, kai Australijos kardinolui George`ui Pellui buvo skirta įkalinimo bausmė už dviejų choristų lytinį išnaudojimą.

77 metų G. Pellas, buvęs trečias pagal rangą Vatikano pareigūnas, tvirtina esąs nekaltas ir ketina apskųsti savo nuosprendį dėl penkių nusikaltimų, įskaitant oralinį išžaginimą ir priekabiavimą prie berniukų 1996–1997 metais.

Sprendimas dėl R. Ezzati priimtas Čilės žiniasklaidai pranešant, jog šalies apeliacinis teismas penktadienį patvirtino, kad jo laukia teismas dėl įtarimų nedemaskavus trijų kunigų vykdyto lytinio išnaudojimo.

Popiežius, kuris yra argentinietis, praėjusį pirmadienį nepriėmė prancūzų kardinolo Philippe`o Barbarino atsistatydinimo rašto. Anksčiau šį mėnesį Ph. Barbarinui buvo skirta lygtinė šešių mėnesių įkalinimo bausmė už tai, kad jis nepranešė apie sau pavaldaus kunigo vykdytą lytinį išnaudojimą. Kardinolas yra pateikęs apeliaciją.

Pontifikas praėjusį mėnesį pareiškė, kad „negali būti dangstomas joks išnaudojimas, kaip yra buvę praeityje“. Pranciškus siekia atkurti pasitikėjimą Bažnyčia po virtinės lytinio išnaudojimo skandalų visame pasaulyje, nuo Australijos iki Čilės ir Jungtinių Valstijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi