Pasaulyje

2019.03.23 16:37

Theresa May: IS kalifato sutriuškinimas – „istorinis pasiekimas“

BNS 2019.03.23 16:37

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May šeštadienį pareiškė, kad džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) paskutiniosios tvirtovės Sirijoje sutriuškinimas yra „istorinis pasiekimas“, ir pagerbė britų bei kitas JAV vadovaujamos koalicijos pajėgas.

„Paskutiniosios „Daesh“ kontroliuotos teritorijos išvadavimas yra istorinis pasiekimas, kuris nebūtų buvęs įmanomas be jų pasišventimo, profesionalumo ir narsos“, – sakoma premjerės pranešime, kuriame vartojamas arabiškas IS akronimas.

„Sveikinu Britanijos pajėgų ir mūsų pasaulinės koalicijos partnerių, kovojusių su „Daesh“ Sirijoje ir Irake, nenuilstamą darbą ir nepaprastą narsą“, - pridūrė Th. May.

Kurdų vadovaujamos pajėgos, vienos iš 79 tarptautinės koalicijos partnerių, anksčiau šeštadienį paskelbė beveik penkerius metus gyvavusio „kalifato“ galą, išstūmusios IS džihadistus iš jų paskutinės tvirtovės Bagūzo gyvenvietėje rytų Sirijoje.

Britanija, pastaraisiais metais nukentėjusi nuo virtinės teroro atakų, kurių vykdytojai teigė esą įkvėpti „Islamo valstybės“, žadėjo išlikti susitelkusi į kovą su šia grupuote ir saugumo regione užtikrinimą.

„Privalome nepamesti iš akių „Daesh“ keliamos grėsmės, ir vyriausybė išlieka įsipareigojusi išrauti jų nuodingą ideologiją, – sakė Th. May. – Toliau darysime, kas būtina Britanijos žmonėms ir mūsų sąjungininkams apsaugoti.“

Jungtinė Karalystė į šį regioną yra pasiuntusi beveik 1,4 tūkst. karių padėti vietos pajėgoms. Be to, Karališkosios oro pajėgos surengė daugiau kaip 1,6 tūkst. aviacijos smūgių Irake ir Sirijoje, rodo vyriausybės duomenys.

Vakarų sąjungininkės, dalyvaujančios JAV vadovaujamoje koalicijoje, derasi su Vašingtonu dėl pajėgų, turinčių pasilikti, kai dauguma amerikiečių karių bus grąžinti namo.

„Negalime prarasti budrumo, – šeštadienį perspėjo Britanijos užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas. – Net ir netekusi teritorijos „Daesh“ ir jos nuodinga ideologija toliau kels grėsmę Irako ir Sirijos žmonėms, taip pat platesniam pasauliui.“

„Tarptautinė bendrija privalo likti tvirtai užsibrėžusi ją atremti ir nugalėti“, – kalbėjo jis.