Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Valstybės išdavimu kaltinama rusė sugrįžo iš kalėjimo „pragaro“

BNS 2015.09.08 13:45

Septynių vaikų motina rusė, kaltinama valstybės išdavimu už tai, kad, kaip įtariama, pranešė Ukrainai apie galimą rusų karių judėjimą, trečiadienį pasakojo, kad po dviejų kalėjime praleistų savaičių jaučiasi lyg „sugrįžusi iš pragaro“.

Septynių vaikų motina rusė, kaltinama valstybės išdavimu už tai, kad, kaip įtariama, pranešė Ukrainai apie galimą rusų karių judėjimą, trečiadienį pasakojo, kad po dviejų kalėjime praleistų savaičių jaučiasi lyg „sugrįžusi iš pragaro“.

„Suėmimas, įkalinimas, antrankių uždėjimas... Aš buvau sukrėsta“, – pasakojo Svetlana Davydova telefonu naujienų agentūrai AFP, antradienį sugrįžusi į namus į vakarus nuo Maskvos esančioje Viazmoje.

„Jaučiausi, lyg būčiau sugrįžusi iš kalėjimo“, – sakė ji.

Kaltinimai S.Davydovai buvo pateikti dėl jos skambučio į Ukrainos ambasadą praėjusį balandį, kai moteris pranešė apie galimą Rusijos karių perdislokavimą.

Sausio 21 dieną ją suėmė į šeimos butą įsiveržusi grupė vyrų juodomis uniformomis.

36 metų S.Davydova, kuri vis dar pati maitina savo dviejų su pusė mėnesio mažylę, buvo laikoma Maskvos sustiprinto saugumo Lefortovo kalėjime.

Šiuršktus pareigūnų elgesys su daugiavaikės šeimos motina ir šeimos nariais sukėlė pasipiktinimo bangą Maskvoje.

Iš kalėjimo S.Davydova išėjo antradienio vakarą, kai daugiau nei 50 tūkst. žmonių, tarp jų „Osakrui“ nominuotas režisierius Andrejus Zviagincevas bei Nobelio literatūros premijos laureato Aleksandro Solženicino našlė Natalija Solženicina, pasirašė peticiją prezidentui Vladimirui Putinui, prašydami sugrąžinti vaikams jų motiną.

Tačiau kaltinimai nebuvo atmesti, todėl S.Davydovai gresia nuo 12 iki 20 metų įkalinimo bausmė.

Smulki akiniuota moteris sakė nežinanti, kas jos laukia.

„Dabar bandau atsigauti. Esu labai pavargusi. Ilsiuosi“, – sakė ji ir pridūrė, kad jai buvo sunku atskirtai nuo šeimos, negalint vaikams paaiškinti, kodėl su ja negalima susisiekti.

„Buvau izoliuota, – pasakojo ji. – Tik vakar pirmą kartą kalbėjau su savo vyru“.

Tačiau moteris nekaltino kalėjimo prižiūrėtojų, kurie, pasak jos, „tik dirbo savo darbą“. Taip pat buvo dalykų, kurių ji net gali pasiilgti.

„Žuvienė buvo tikrai skani“, – pajuokavo S.Davydova.

Tačiau paklausta, ar pernai ji skambino į Ukrainos ambasadą, moteris iš karto surimtėjo.

„Nenoriu apie tai kalbėti“, – atsakė ji tvirtai.

„Byla tik prasideda“

S.Davydova, nepritarianti konfliktui Ukrainoje, pernai balandį paskambino į Ukrainos ambasadą ir pranešė, kad Viazmoje esanti karinė bazė ištuštėjo ir kad gali būti, jog kariai iš jos buvo išsiųsti į kitą sienos pusę – Ukrainą.

Ji taip pat neva sakiusi Ukrainos ambasadai, kad ji girdėjusi vieno kario žodžius, jog Rusijos karinės žvalgybos GRU pajėgos bus siunčiamos į misiją – tikėtina, į Ukrainą.

S.Davydovos advokatas naujienų agentūrai AFP sakė, kad jos gali laukti ilga kova su FSB saugumo tarnyba, pakeitusia sovietinę KGB.

„Svetlanos byla dar tik prasideda“, – sakė teisininkas Ivanas Pavlovas.

S.Davydova ir jos vyras Anatolijus Gorlovas labai dėkojo aktyvistams ir žiniasklaidai, kurie padėjo paviešinti šį įvykį.

„Ji tėra maža smėlio smiltelė, kurią valstybės mašina gali sumalti į dulkes“, – pareiškė A.Gorlovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.