Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.23 12:46

„Geltonosios liemenės“ Paryžiuje rinksis ir šį šeštadienį

ELTA 2019.03.23 12:46

Prancūzija šeštadienį ruošiasi dar vienam „geltonųjų liemenių“ protestui, o prezidento Emmanuelio Macrono vyriausybė rengiasi sustiprinti apsaugą po praėjusią savaitę įvykusių smurto protrūkių.

Prancūzija uždraudė protestuoti Paryžiaus Eliziejaus laukuose ir Tulūzos, Marselio bei Nicos pagrindinėse gatvėse po to, kai praėjusią savaitę protestų metų įvyko smurto protrūkis.

Vyriausybė, sakiusi, kad ši savaitė bus viską lemianti, įpareigojo policiją išvaikyti bet kokius susirinkimus uždraustose vietose. Ministrai kalbėjo vis griežčiau, vadindami praėjusios savaitės protestų Eliziejaus laukuose dalyvius riaušininkais, o ne demonstrantais.

Be kita ko, Prancūzijos kariuomenė buvo iškviesta saugoti vyriausybinius pastatus, kad būtų atlaisvintos policijos ir saugumo pajėgos susitvarkyti su neramumais. Šį žingsnį opozicija pavadino pavojingu.

Šis šeštadienis bus jau devynioliktas „geltonųjų liemenių“ protestų šeštadienis iš eilės. Mažesniuose miesteliuose protestai dažniausiai praeidavo taikiai, tačiau susidūrimų būta Paryžiuje ir kituose didžiuosiuose miestuose.

Protestuotojai, neturintys lyderio ar organizuotos struktūros, iš pradžių prieštaravo planuotiems degalų akcizų didinimams, tačiau šie buvo atšaukti, o protestai peraugo į bendrą nepasitenkinimą E. Macrono politika.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi