Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

J. C. Junckeris perspėjo Graikiją

BNS 2015.09.08 13:45

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris antradienį perspėjo Graikijos naująją vyriausybę, kad Briuselis neketina pakeisti visų savo taisyklių vien tam, kad išspręstų Atėnų skolų krizę.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris antradienį perspėjo Graikijos naująją vyriausybę, kad Briuselis neketina pakeisti visų savo taisyklių vien tam, kad išspręstų Atėnų skolų krizę.

Graikijos naujasis kairiųjų pažiūrų premjeras Alexis Tsipras trečiadienį planuoja susitikti su J. C. Junckeriu ir tartis dėl vyriausybės planų sumažinti savo skolas bei atsisakyti griežto taupymo politikos.

Tačiau buvęs Liuksemburgo premjeras, dabar vadovaujantis ES aukščiausiajai vykdomosios valdžios institucijai, sakė, kad Atėnai negali laikyti įkaitėmis kitų Bendrijos šalių.

„Turime atsižvelgti demokratinį (valios) pareiškimą, paskelbtą Graikijos žmonių, kuriais labai žaviuosi dėl jų drąsos veikti – arba neveikti“, – J. C. Junckeris sakė Europos Parlamentui.

„Vis dėlto tie, kas laimėjo rinkimus Graikijoje ..., privalo atsižvelgti į kitų įsitikinimus ir metodus. Demokratinį pasirinkimą išreiškė ne vienintelė ES narė – esame ir kitokių visuomenės nuomonių, – pabrėžė jis. – Taigi, taip – turime iš dalies pertvarkyti savo politiką, bet nekeisime visko vien dėl to, kad yra rinkimų rezultatai, kurie vieniems žmonėms patinka, o kitiems – ne.“

Naujosios Graikijos vyriausybės, vadovaujamos A. Tsipro radikalios kairiosios partijos „Syriza“, nariai šiuo metu lankosi Europos sostinėse, ieškodami palaikymo savo pasiūlymams, kaip būtų galima užbaigti Atėnų skolų krizę.

Graikija, kuriai buvo skirti du tarptautinės finansinės pagalbos paketai, dabar yra skolinga per 315 mlrd. eurų; ši suma sudaro daugiau negu 175 proc. šalies bendrojo vidaus produkto.

Kai kurios 19 narių turinčios euro zonos valstybių, tarp jų Suomija, Baltijos šalys ir Vokietija, yra nusistačiusios prieš dalies Atėnų skolų nurašymą, sakė Bendrijos šaltiniai.

Bet kokį sprendimą turės priimti euro zonos finansų ministrai, kurių susitikimas įvyks vasario 16 dieną, nors jie dar gali surengti išankstines derybas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi