Pasaulyje

2012.12.18 11:46

D. Cameronas: Britanijos pasitraukimas iš ES įmanomas

ELTA2012.12.18 11:46

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pripažino, kad gali įsivaizduoti šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES), rašo „EUobserver“.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pripažino, kad gali įsivaizduoti šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES), rašo „EUobserver“.

„Visos ateities perspektyvos Britanijai yra neabejotinai įmanomos. Mūsų likimas yra mūsų rankose, mes patys galime priimti sprendimus. Manau, kad turėtume pasirinkti likti ES, priklausyti bendrai rinkai ir maksimaliai padidini savo įtaką Europoje“, – parlamentui sakė D. Cameronas.

Nors jis pažymėjo, kad nepritaria siūlymams pasitraukti iš ES, pridūrė, kad šalis turėtų keisti tuos santykių aspektus, kuriems nepritaria.

D. Camerono komentarai nekeičia jo asmeninės pozicijos, tačiau tai pirmasis kartas, kai Britanijos premjeras atvirai pripažino gyvenimo už ES ribų galimybę.

Londono meras Borisas Johnsonas neseniai pareiškė, kad pasitraukimas iš ES nebūtų pasaulio pabaiga, o švietimo sekretorius Michaelas Gove`as bei darbo ir pensijų reikalų sekretorius Iainas Duncan-Smithas yra tarp saujelės kabineto ministrų, kurie, manoma, pritaria šalies pasitraukimui iš ES.

D. Cameronas savo nuomonę apie šalies narystę ES turėtų išsakyti nekantriai laukiamoje kalboje, kuri numatyta sausį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt