Pasaulyje

2015.02.02 19:38

Prie Europos Parlamento sulaikytas ginkluotas vyras

BNS2015.02.02 19:38

Briuselio policija pirmadienį netoli Europos parlamento pastato sulaikė maskuojančius rūbus vilkintį slovaką ir jo automobilyje aptiko šaunamąjį ginklą bei grandininį pjūklą.

Briuselio policija pirmadienį netoli Europos Parlamento pastato sulaikė maskuojančius rūbus vilkintį slovaką ir jo automobilyje aptiko šaunamąjį ginklą bei grandininį pjūklą.

Keistai besielgiantis vyras buvo apklaustas. Pasak prokuroro, jis sakė policininkams norėjęs susitikti su Europos prezidentu.

Belgijos žiniasklaida pranešė, kad 32-ejų slovakas norėjęs pasimatyti su Europos Parlamento pirmininku Martinu Schulzu.

Policija tada aptvėrė teritoriją, kurioje šis vyras buvo pastatęs savo automobilį, kad patikrintų, ar jame nėra sprogmenų. Pareigūnai automobilyje rado grandininį pjūklą ir šaunamąjį ginklą.

Nustatę, kad sprogmenų nėra, policininkai pavojų atšaukė.

Pasak prokurorų, vyras buvo visai neagresyvus. „Nė karto jis neatrodė agresyvus, – nurodė prokuratūra. – Jo kalba atrodė nerišli. Dėl atsargumo buvo nustatytas saugos perimetras. Keli pastatai buvo evakuoti. Transportas nukreiptas (kitur)“.

Vėliau šis vyras stojo prieš teisėją ir buvo apkaltintas išpuolio grėsme, draudžiamo ginklo laikymu ir leidimo šaunamajam ginklui neturėjimu.

Šis incidentas įvyko tokiu metu, kai Belgijoje saugumo pajėgos yra itin budrios po žlugusio islamo radikalų sąmokslo atakuoti policijos nuovadas šioje šalyje.

Įvairius objektus, ambasadas, Europos ir žydų įstaigas saugoti Belgijoje pasitelkta kariuomenė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.