Pasaulyje

2019.03.22 21:37

Trumpas teigia atšaukęs papildomas sankcijas Pchenjanui

BNS 2019.03.22 21:37

Amerikiečių prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad neleido įsigalioti JAV Iždo departamento paskelbtoms papildomoms sankcijoms Šiaurės Korėjai.

Tokį sprendimą patvirtino Baltųjų rūmų atstovė spaudai Sarah Sanders.

„JAV prezidentas Donaldas Trumpas simpatizuoja (Šiaurės Korėjos lyderiui) Kim Jong Unui ir nemano, kad šios sankcijos yra reikalingos“, – S. Sanders cituoja vienas televizijos CBS žurnalistas.

„Šiandien JAV Iždo departamentas paskelbė, kad prie jau galiojančių sankcijų Šiaurės Korėjai bus pridėtos papildomos didelio masto sankcijos. Na, o aš šiandien liepiau atšaukti šias papildomas sankcijas!“ – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė prezidentas.

Vis tik jis nepatikslino, kokias konkrečiai varžomąsias priemones turėjo galvoje.

Ketvirtadienį Iždo departamentas į sankcijų taikinių sąrašą įtraukė dvi Kinijos laivybos bendrovės – „Dalian Haibo Inernational“ ir „Liaoning Danxing International“.

Tą pačią dieną Vašingtonas įtraukė į Pchenjanui paskelbtų sankcijų pažeidėjų sąrašą Rusijos laivus „Tantal“ ir „Vitiaz“. Sąraše yra iš viso daugiau kaip 60 laivų.

Vasario pabaigoje surengtas antrasis JAV ir Šiaurės Korėjos vadovų susitikimas nutrūko nepasirašius jokio susitarimo.

Vėliau D. Trumpas pareiškė, kad šiaurės korėjiečiai reikalavo panaikinti visas paskelbtas sankcijas. Pchenjanas savo ruožtu patikino, jog buvo prašyta panaikinti tik dalį varžomųjų priemonių.