Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.22 20:35

Šimtai tūkstančių alžyriečių reikalauja, kad prezidentas nedelsiant atsistatydintų

ELTA 2019.03.22 20:35

Per masinius protestus Alžyre šimtai tūkstančių žmonių penktadienį reikalavo skubaus prezidento Abdelazizo Bouteflikos atsistatydinimo ir esminių reformų. „Mes liksime čia, kol grius visa sistema“, – sakė 37-erių mokytojas, kuris, nepaisydamas pliaupiančio lietaus, dalyvavo mitinge sostinėje Alžyre, praneša agentūra „Reuters“.

55-erių restorano savininkas kalbėjo apie skilimą šalies vadovybėje. „Mūsų pergalė netoli“, – sakė jis. Protestai vyko taikiai, kariai liko kareivinėse. „Tauta ir armija yra broliai“, – skandavo žmonių minia.

Demonstracijos prieš 82 metų šalies prezidentą vyksta jau daug savaičių. Protestus įplieskė jo planai penktą kartą siekti prezidento posto. Nors A. Bouteflika pakluso spaudimui, atsiėmė savo kandidatūrą ir pažadėjo reformas, tačiau ketina trauktis tik tada, kai bus priimta nauja konstitucija. Be to, buvo atidėti balandį planuoti prezidento rinkimai.

A. Bouteflika smūgį patyrė trečiadienį, kai demonstrantų pusėn stojo štabo vadas Ahmedas Gaedas Salahas. Kariuomenė ne kartą kišosi į politiką. Ji 1991-aisiais sustabdė rinkimus, prieš kuriuos apklausose pirmavo viena islamistinė partija. Tada sekė dešimtmetis neramumų, per kuriuos saugumo pajėgos ėmėsi veiksmų prieš sukilėlius. Žuvo apie 200 000 žmonių.

A. Bouteflika valdžioje yra 20 metų. Praeityje jis galėjo kliautis kariuomene bei 1954-1962 metais vykusio nepriklausomybės karo veteranais. Tačiau dabar dalis valdančiosios partijos – Nacionalinio išlaisvinimo fronto – prisijungė prie demonstrantų. Priešininkai, be kita ko, kaltina A. Boutefliką, kad jis po insulto nebegali vykdyti pareigų ir kad jis yra marionetė. Jis praranda ypač jaunų alžyriečių paramą. Beveik 70 proc. Alžyro gyventojų yra jaunesni nei 30 metų amžiaus. Daugiau kaip ketvirtadalis jų neturi darbo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi