Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.22 16:32

Monrealyje per mišias subadytas kunigas

BNS 2019.03.22 16:32

Kanados Monrealio mieste vienas kunigas penktadienį buvo subadytas per tiesiogiai televizijos transliuotas rytines mišias Šv. Juozapo oratorijoje – didžiausioje bažnyčioje šioje šalyje, pranešė policija.

Tuojau po išpuolio, įvykdyto apie 8 val. 40 min. vietos (14 val. 40 min. Lietuvos) laiku maždaug 50 žmonių ir televizijos darbuotojų akivaizdoje įtariamasis buvo sulaikytas šioje katalikų bazilikoje, o kunigas – išvežtas į ligoninę.

Policija sakė naujienų agentūrai AFP, kad kunigui Claude`ui Grou buvo „lengvai sužeista viršutinė kūno dalis“. Anot įvykio liudininkų, „įtariamasis staiga pribėgo prie kunigo ir puolė jį peiliu“.

Jokios informacijos apie galimus užpuoliko motyvus kol kas nebuvo paskelbta.

Monrealio karališkoji katalikų vyskupija nurodė, kad nukentėjusio dvasininko būklė stabili.

Įtariamasis artimiausiu laiku bus apklaustas, o įvykio vieta buvo atitverta.

Bažnyčios atstovė Celine Barbeau sakė, kad C. Grou, bazilikos rektorius, „buvo sąmoningas, kai jį išvežė. Tikimės, kad jis atsilaikys.“

Televizijos CTV retransliuotame vaizdo įraše matyti, kaip džinsus, striukę su gobtuvu ir baltą beisbolo kepuraitę dėvintis aukštas vyras vejasi kunigą aplink altorių ir duria jam peiliu.

C. Grou parkrito ant grindų, bet greitai atsistojo ir atsitraukė, o apsaugos darbuotojai apsupo įtariamąjį ir jį laikė, kol atvyko policija.

Įvykio liudininkė Adele Plamondon sakė visuomeniniam Kanados radijui, kad vyskupui ruošiantis pradėti skaityti Šventąjį Raštą „šis vyras išsitraukė peilį ir nubėgo jo badyti“.

Per ataką užpuolikas „nešaukė, nieko nesakė“, bet atrodė nusiteikęs „labai ryžtingai“, pasakojo A. Plamondon.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi