Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos taikos derybos Minske baigėsi be susitarimo

BNS 2015.09.08 13:45

Minske šeštadienį vykusiose taikos derybose, kuriose Ukrainos vyriausybė tikėjosi susitarti dėl paliaubų su prorusiškais separatistais, baigėsi nepasiekus jokio susitarimo, nurodė Kijevo delegacijos vadovas.

Minske šeštadienį vykusiose taikos derybose, kuriose Ukrainos vyriausybė tikėjosi susitarti dėl paliaubų su prorusiškais separatistais, baigėsi nepasiekus jokio susitarimo, nurodė Kijevo delegacijos vadovas.

Buvęs Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma sakė naujienų agentūrai „Interfax“, kad derybos „buvo sužlugdytos“, kai į jas neatvyko aukščiausieji separatistų lyderiai, o jų derybininkai atsisakė tartis dėl plano, numatančio nedelsiamą paliaubų paskelbimą.

L. Kučma taip pat kaltino sukilėlių atstovus kėlus „ultimatumus“ per keturias valandas trukusias derybas, bet daugiau detalių nepateikė.

„Šiandieninės konsultacijos dėl (rugsėjį pasirašytų) Minsko susitarimų įgyvendinimo plano, kuriame išvardytos konkrečios priemonės, turinčios kuo greičiau deeskaluoti padėtį, buvo sužlugdytos neatvykus Minsko dokumentus pasirašiusiems (separatistų lyderiams) Aleksandrui Zacharčenkai ir Igoriui Plotnickiui, jų atstovų Deniso Pušilino ir Vladyslavo Deinehos ultimatyvių pareiškimų, taip pat jų atsisakymo aptarti planą dėl nedelsiamo ugnies nutraukimo ir sunkiosios ginkluotės atitraukimo“, – L. Kučma sakė „Interfax“ šeštadienio vakarą.

Tačiau separatistų paskelbtos „Donecko liaudies respublikos“ derybininkas D. Pušilinas dėl žlugusių derybų kaltino Kijevą ir sakė, kad sukilėlių lyderiai pasirašys susitarimą tik tuomet, jeigu vyriausybės pajėgos pirmosios nutrauks ugnį, pranešė Rusijos žiniasklaidos kanalai.

Tikėtasi, kad derybos Baltarusijos sostinėje padės sustabdyti įnirtingus susirėmimus Ukrainos rytuose tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų, pastarosiomis dienomis nusinešusius daug žmonių gyvybių.

Rusijos prezidentas Vladimir Putinas, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel per konferencinį pokalbį telefonu ragino konflikto šalis susitarti dėl paliaubų per taikos derybas, nurodė Kremlius.

Įnirtingiausios kautynės vyko prie strategiškai svarbaus transporto mazgo Debalcevės, esančios už maždaug 50 km nuo sukilėlių pagrindinės tvirtovės Donecko.

Ukrainos gynybos ministras šeštadienį sakė, kad sukilėliai „iš dalies“ užėmė tą miestą, bet Kijevas neigia separatistų pareiškimus, kad jie apsupo apie 8 tūkst. tą miestą ginančių Ukrainos karių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi