Pasaulyje

2019.03.22 13:02

Po atakos Naujojoje Zelandijoje musulmoniškos šalys ragina kovoti su islamofobija

BNS2019.03.22 13:02

Musulmoniškos šalys po 50 gyvybių nusinešusios atakos dviejose mečetėse Naujojoje Zelandijoje penktadienį paragino imtis „nuoširdžių priemonių“ prieš islamofobiją.

Kovai su islamofobijos kurstomu smurtu reikia „nuoširdžių, visapusiškų ir sisteminių priemonių šiai bėdai spręsti“, po susitikimo Stambule paskelbtame pareiškime sako Islamo bendradarbiavimo organizacijos (OIC) ministrai.

OIC nurodė, kad išpuoliai prieš mečetes ir musulmonų žudymas demonstruoja neapykantos islamui „brutalius, nežmoniškus ir siaubingus padarinius“.

Organizacija paragino šalis, kuriose yra musulmonų bendruomenių, mažumų ar migrantų, susilaikyti nuo „pareiškimų ir praktikų, kuriomis islamas siejamas su terorizmu, ekstremizmu ir grėsmėmis“ visuomenei.

Per kovo 15 dienos atakas dviejose Naujosios Zelandijos Kraistčerčo miesto mečetėse įtariamas užpuolikas Brentonas Tarrantas nužudė 50 vyrų, moterų ir vaikų – aukų amžius yra nuo trejų iki 77 metų. Dar dešimtys žmonių buvo sužeisti.

Užpuolikas, vadinantis save baltųjų viršenybės šalininku, didelę atakų dalį tiesiogiai transliavo internetu, be to, socialinėje žiniasklaidoje paskelbė „manifestą“, kuriame teigia, kad tai buvo smūgis musulmonų „įsibrovėliams“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt