Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.22 12:25

Kinija supyko dėl JAV planų Taivanui perduoti naikintuvų F-16

ELTA 2019.03.22 12:25

Donaldo Trumpo administracija pritarė Taivano prašymui parduoti daugiau nei 60 F-16 naikintuvų, sako „Bloomberg“ šaltiniai, o tai sukėlė Taivano nepripažįstančios Kinijos įtūžį.

Šaltinių teigimu, prezidento D. Trumpo patarėjai paragino Taivaną pateikti formalų prašymą dėl „Lockheed Martin“ gaminamų naikintuvų įsigijimo, o Taivanas tokį prašymą pateikė anksčiau kovą. Dabar šį prašymą turės įvertinti Gynybos ir Valstybės departamentai, o tada Kongresas turės per 30 dienų nuspręsti, ar blokuoti sandorį.

Kinija sureagavo į „Bloomberg“ pranešimą ir pareiškė, kad ginkluotės ir karinės technikos pardavimas Taivanui yra neįmanomas. Pasak Kinijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovo spaudai Geng Shuango, Kinija dėl to griežtai įspėja Jungtines Valstijas.

„Kinijos pozicija dėl JAV ginkluotės pardavimo Taivanui yra visiškai aiški. Mes griežtai perspėjome JAV, raginame Jungtines Valstijas visiškai pripažinti panašių klausimų jautrumą ir žalą, kurią jie gali sukelti. Taip pat raginame JAV laikytis „vienos Kinijos“ principo“, - sakė Geng Shuangas.

„JAV turi nutraukti visos ginkluotės pardavimą Taivanui ir atšaukti bet kokius karinės srities sandorius. Jungtinės Valstijos turi atkreipti dėmesį į Taivano klausimą, kad nepakenktų mūsų dvišaliam bendradarbiavimui ir garantuotų taiką ir stabilumą Taivano sąsiauryje“, - kalbėjo Kinijos URM atstovas.

2011-aisiais prezidento Baracko Obamos administracija atmetė panašų Taivano prašymą, nerimaudama dėl Kinijos reakcijos, bet D. Trumpas pasirinko agresyvesnį požiūrį, rašo „Bloomberg“.

Tačiau, net jei Kongresas patvirtintų Taivano ir „Lockheed Martin“ sandorį, naikintuvai į Taivaną neskris dar kurį laiką. Pasak „Lockheed Martin“ atstovės spaudai Carolyn Nelson, pirmieji naujo modelio F-16 naikintuvai bus gaminami naujoje gamykloje Grinvilyje, o pirmųjų naikintuvų gamyba bus baigta anksčiausiai 2021 m.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi