Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kijevas tebesitiki atgaivinti įstrigusias paliaubų derybas, nors separatistai žada tęsti puolimą

BNS 2015.09.08 13:45

Kijevo provakarietiški lyderiai tikisi šeštadienį surengti derybas dėl paliaubų su prorusiškais separatistais, nors šie pažadėjo tęsti puolimą rytų Ukrainoje, jeigu derybos žlugs.  

Kijevo provakarietiški lyderiai tikisi šeštadienį surengti derybas dėl paliaubų su prorusiškais separatistais, nors šie pažadėjo tęsti puolimą rytų Ukrainoje, jeigu derybos žlugs.

Naujausią derybų Minske ratą buvo susitarta surengti penktadienį, spaudžiant Europos pasiuntiniams, bet jis buvo atidėtas, kilus nesutarimų, kas turėtų atstovauti separatistams.

Kijevas sakė ketinantis šeštadienį pasiųsti į Minską savo pasiuntinį, buvusį Ukrainos prezidentą Leonidą Kučmą, dalyvauti derybose, kurias formaliai palaiko Kremlius ir kurios turi atkurti žlugusias paliaubas, dėl kurių buvo pasirašyta rugsėjį.

„Tikimės pasirašyti dokumentą, kuris išvystytų rugsėjo 15-osios Minsko memorandumą ir prezidentų (Petro) Porošenkos bei (Vladimiro) Putino taikos planą“, – L. Kučma sakė naujienų agentūrai „Interfax“.

„Mūsų pagrindinis tikslas – užtikrinti, kad būtų įgyvendinamas (rugsėjo) susitarimas“, – jis anksčiau sakė Ukrainos žurnalistams, kalbėdamas apie derybas, kurioms tarpininkauja Europos ir Rusijos pasiuntiniai.

Planai surengti derybas Baltarusijos sostinėje buvo paskelbti ketvirtadienį, didindami viltis, kad bus atnaujintas dialogas, žlugus rugsėjį paskelbtoms paliauboms dabar jau ilgiau negu devynis mėnesius vykstančiame kare, kuris, kaip nurodo Jungtinės Tautos, nusinešė jau per 5,1 tūkst. gyvybių.

Ukraina reikalauja, kad derybose dalyvautų Donecko separatistų lyderis Aleksandras Zacharčenka ir Luhansko separatistų vadovas Igoris Plotnickis, o ne jų atstovai, vienas ukrainiečių diplomatinis šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP.

Separatistai praėjusią savaitę pasitraukė iš taikos derybų ir paskelbė pradedantys puolimą, kuriuo jie siekia kontroliuoti didesnes teritorijas pietrytiniame pramonės regione.

Penktadienį jie taip pat pažadėjo, kad kovos veiksmai pagrindinių susirėmimų vietose nebus nutraukti, jeigu derybos žlugs.

„Jeigu derybos žlugs ..., Donecko ir Luhansko liaudies respublikos pasilieka teisę tęsti puolimą, kol bus išvaduota visa Donecko ir Luhansko sričių teritorija“, dabar kontroliuojama Ukrainos vyriausybės karių, sakoma separatistų pagrindinių derybininkų bendrame pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi