Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.22 10:25

Žiniasklaida: sudužusiuose „737 MAX 8“ nebuvo saugumą užtikrinančių sistemos klaidų indikatorių

ELTA 2019.03.22 10:25

Etiopijoje ir Indonezijoje sudužusių „Boeing 737 MAX 8“ lėktuvų kokpituose nebuvo dviejų saugumą užtikrinančių sistemos klaidų indikatorių, nes „Boeing“ už juos prašė susimokėti papildomai, praneša „New York Times“.

Šie indikatoriai būtų galėję padėti pilotams atpažinti klaidingus sistemų rodmenis, kurie, ekspertų teigimu, galėjo būti susiję su lėktuvų katastrofomis.

„Lion Air“ ir „Ethiopian Airlines“ lėktuvai buvo visiškai nauji, tačiau juose nebuvo įdiegtas atakos kampo indikatorius ar atakos kampo neatitikimo signalas. Atakos kampo indikatorius rodo lėktuvo nosies palinkimo kampą, o neatitikimo signalas yra aktyvuojamas, jei indikatorių rodmenys nesutampa.

Pasak „New York Times“, po dviejų katastrofų per mažiau nei pusmetį, nusinešusių 346 žmonių gyvybes, „Boeing“ nuo šiol į visus „737 MAX 8“ orlaivius įdiegs neatitikimo signalą nemokamai. Žiniasklaidos teigimu, atakos kampo indikatorius visgi liks mokama galimybe.

Nė vieno iš šių dviejų indikatorių nereikalauja JAV federalinė aviacijos administracija, tačiau ekspertai sako, kad indikatoriai yra svarbūs skrydžių saugumui.

„Jie yra kritiniai ir beveik nieko nekainuoja oro linijoms. „Boeing“ už juos prašo susimokėti, nes jie gali taip daryti, tačiau jie yra esminiai užtikrinant saugumą“, - sakė aviacijos konsultavimo bendrovės „Leeham“ analitikas Bjornas Fehrmas.

Po dviejų katastrofų pernai spalį Indonezijoje ir kovo 10 d. Etiopijoje, nusinešusių iš viso 346 žmonių gyvybes, „Boeing 737 MAX“ orlaivių skrydžiai yra draudžiami tol, kol bus paaiškintos tikslios tragedijų priežastys. Preliminarūs juodųjų dėžių duomenys parodė, kad Indonezijos „Lion Air“ ir Etiopijos „Ethiopian Airlines“ pilotų valdomų orlaivių katastrofos galėjo būti panašios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi