Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Meksikoje per dujų sprogimą prie gimdymo namų žuvo mažiausiai keturi žmonės

BNS 2015.09.08 13:45

Meksikos priemiestyje ketvirtadienį didžiuliam dujovežiui sprogus prie gimdymo namų ir vaikų ligoninės žuvo mažiausiai trys suaugusieji ir vienas kūdikis, sužeistųjų – dešimtys.

Meksikos priemiestyje ketvirtadienį didžiuliam dujovežiui sprogus prie gimdymo namų ir vaikų ligoninės žuvo mažiausiai trys suaugusieji ir vienas kūdikis, sužeistųjų – dešimtys.

Pasak miesto civilinės gynybos agentūros atstovės Claudia Dominguez, patvirtinusios tokius skaičius sakė, kad aukų tikriausiai bus daugiau.

Vis dėlto ji negalėjo patvirtinti priemiesčio vadovo Adriano Rubalcava pranešimo, kad žuvo septyni žmonės.

Meras Miguelis Angelis Mancera anksčiau sakė kanalui „Televisa“, kad sužeistųjų yra mažiausiai 54, tarp kurių yra ir 22 vaikai. Daugumos sužeidimai nėra sunkūs, žmones sužeidė išdužusių langų stiklo skeveldros.

Pasak miesto civilinės gynybos direktoriaus Fausto Lugo, į kitas ligonines nuvežti dar 37 žmonės; dar spėjama, kad po griuvėsiais yra palaidotų žmonių.

Po sprogimo į dangų virš vakarinio Meksikos sostinės pakraščio iškilo dūmų debesis, per televiziją rodyta, kad didelė dalis ligoninė sugriauta, ugniagesiai stengiasi užgesinti gaisrą. Pasak M. A. Manceros, labiausiai nukentėjo ligoninės ūkinis kiemas.

M. A. Mancera sakė, kad sprogimą tikriausiai sukėlė dujų nuotėkis iš žarnos, kuria dujos buvo pumpuojamos į ligoninės talpyklas.

„Matyt autocisternoje būta defekto, turbūt žarnoje, dėl to kilo sprogimas“, – aiškino jis. Ugnis dar ilgai degė, nes gaisrininkai patarė išdeginti visas autocisternoje buvusias dujas, kad neįvyktų daugiau sprogimų.

27-erių Ismaelis Garcia, gyvenantis per kvartalą nuo ligoninės, sakė, kad „ten buvo supersprogimas, ir viską apgaubė liepsnos“.

I. Garcia nubėgo prie ligoninės, kur sprogo autocisterna, kuri esą buvusi prijungta prie virtuvės, kai įvyko sprogimas.

I. Garcia kartu su kitais žmonėmis puolė į ligoninę, prasibrovė į vaikų skyrių. „Laimei, mums pavyko išnešti aštuonis kūdikius“, – sakė jis.

A. Rubalcava sakė, kad sužeistieji buvo nuvežti į kitą netoliese esančią ligoninę, bet pritrūko greitosios pagalbos automobilių.

„Raudonojo Kryžiaus“ atstovas Rafaelis Gonzalezas sakė, kad viena 38-erių moteris, gydoma Polaniko ligoninėje, yra stabilios būklės, o vienas ten pat atvežtas 27-erių vyras, nudegęs 90 proc. kūno, buvo perkeltas į kitą ligoninę.

Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto savo oficialioje paskyroje tinkle „Twitter“ pareiškė užuojautą ir paramą nukentėjusiems.

Kaip minima vyriausybės tinklalapyje, ši ligoninė buvo įsteigta 1993 metais, joje buvo 35 lovos. Ji yra vidurinės klasės žmonių tankiai gyvenamame rajone greta mokyklos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.