Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.29 19:53

Graikijos finansų ministras: dėl sankcijų Rusijai mus suprato klaidingai

ELTA 2015.01.29 19:53

Graikijos naujasis finansų ministras Yanis Varoufakis atmetė siūlymus, kad Atėnų pateikti skundai dėl Europos Sąjungos (ES) pareiškimo apie padėtį Ukrainoje reiškia, jog Graikija ruošiasi vetuoti sankcijas Rusijai, skelbia „Reuters“.

Graikijos naujasis finansų ministras Yanis Varoufakis atmetė siūlymus, kad Atėnų pateikti skundai dėl Europos Sąjungos (ES) pareiškimo apie padėtį Ukrainoje reiškia, jog Graikija ruošiasi vetuoti sankcijas Rusijai, skelbia „Reuters“.

Žinutėje savo asmeniniame tinklaraštyje Y. Varoufakis rašė, kad žiniasklaida iškraipė naujosios kairiųjų pažiūrų vyriausybės poziciją. Ministras pridūrė, kad Atėnai ES užsienio politikos vadovei Federicai Mogherini skundėsi dėl konsultacijų trūkumo, o ne dėl pačių sankcijų.

Graikijos užsienio reikalų ministerija atsisakė komentuoti Y. Varoufakio pareiškimus.

Tikimasi, kad ES užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį prašys Europos Komisijos parengti naujų sankcijų ratą Rusijai, siekiant nubausti Maskvą dėl jos teikiamos paramos separatistams Rytų Ukrainoje.

Y. Varoufakis teigė, kad užsienio reikalų ministras Nikosas Kotziasas antradienį sakė ministrų kabinetui girdėjęs, kad ES vienbalsiai patvirtino sankcijas Rusijai.

„Problema ta, kad jo ir naujosios Graikijos vyriausybės nebuvo atsiklausta. Neabejotinai, problema nebuvo, ar mūsų naujoji vyriausybė sutinka su naujomis sankcijomis Rusijai. Problema, ar mūsų nuomonė gali būti laikoma savaime suprantama, mums jos net neišsakant“, – savo tinklaraštyje rašė Y. Varoufakis.

Vis dėlto įspūdį, kad premjero Alexio Tsipro vyriausybė šiuo klausimu nesutaria su likusia Europos dalimi, sustiprėjo po energetikos ministro išsakytų komentarų, esą Atėnai nepritaria sankcijoms Rusijai, kadangi Graikija neturi jokių nesutarimų su ja. A. Tsipras pirmadienį, kuomet buvo prisaikdintas naujuoju šalies ministru pirmininku, susitiko su Rusijos ambasadoriumi Atėnuose.

Graikijos pareiškimai papiktino Europos lyderius ir sukėlė spekuliacijų, kad Graikijos vyriausybė linksta į Rusijos pusę, Atėnams siekiant iš naujo derėtis dėl šalies finansinės programos su Europa. ES ministrai ketvirtadienį susitiko Briuselyje pratęsti sankcijų Rusijai šešiems mėnesiams.

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas, kuris ketvirtadienį susitiks Atėnuose su premjeru A. Tsipru, pažymėjo, kad Graikija negali tuo pat metu derėtis dėl savo skolos su Europa ir kelti prieštaringus vertinimus dėl Rusijos.

„Jūs negalite reikalauti iš Europos solidarumo su jūsų šalimi, kaip tą daro A. Tsipras, ir po to pirmu oficialiu žingsniu skaldyti bendrą Europos poziciją“, – Vokietijos televizijai sakė M. Schulzas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi