Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:33

Rusija grasina trauktis iš Europos Tarybos

DELFI.lt 2015.02.14 17:33

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Sergejus Naryškinas patvirtino anksčiau išsakytą Rusijos delegacijos poziciją Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA), pareiškęs, kad Rusija metams palieka EPTA ir svarsto, ar jai verta likti Europos Taryboje.

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Sergejus Naryškinas patvirtino anksčiau išsakytą Rusijos delegacijos poziciją Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA), pareiškęs, kad Rusija metams palieka EPTA ir svarsto, ar jai verta likti Europos Taryboje.

„Jei Rusijos delegacijai nebus suteikti visi įgaliojimai, o svarbiausia – balsavimo teisė, tokiomis sąlygomis mes nebematome prasmės dirbti EPTA. O po metų Rusijai greičiausiai teks spręsti klausimą, ar apskritai likti Europos Taryboje“, – S. Naryškino žodžius cituoja „Interfax“.

Šį pareiškimą jis paskelbė po to, kai Asamblėja nubalsavo už tai, kad iš Rusijos delegacijos būtų atimta teisė balsuoti ir dalyvauti vadovaujančiose organizacijos struktūrose. Anksčiau Maskvos poziciją šiuo klausimu išsakė Rusijos delegacijos vadovas EPTA Aleksejus Puškovas.

„Mes netekome galimybės neformaliai dalyvauti šioje struktūroje, tai yra, mes iki metų pabaigos praktiškai pasitraukėme iš šios struktūros, nes faktiškai nebeturime jokių poveikio priemonių“, – pasakė jis komentare „RIA Novosti“.

„Reikia nutraukti bendradarbiavimą su šia sparčiai autoritetą prarandančia Europos biurokratų organizacija“, – pareiškė Tarybos konstitucinių įstatymų leidybos komiteto vadovas Andrejus Klišasas.

„Daugumos EPTA dalyvių elgesys yra paprasčiausias chamizmas, jie bijo to, kad žodžio laisvės principai, kuriuos palaiko rusų parlamentarai, sugriaus tą melo sieną, kuria, padedamas Europos lyderių, prisidengia neonacistinis režimas Kijeve“, – pabrėžė jis komentare žiniasklaidai.

DELFI primena, kad ETPA trečiadienio vakarą pratęsė Rusijos balsavimo teisių suspendavimą iki balandžio mėnesio, o Rusijos delegacija į šį žingsnį reagavo pareikšdama, kad iki metų pabaigos pasitraukia iš šio parlamentinio forumo.

Sprendimas pratęsti sankcijas Rusijai buvo priimtas 160 balsų prieš 42, dar 11 delegatų per balsavimą susilaikė.

„Rusijos delegacijai atimta teisė balsuoti, stebėti rinkimus (ETPA delegacijų sudėtyje) ir dalyvauti Europos Tarybos valdančiuosiuose organuose“, – sakoma priimtoje rezoliucijoje.

Paskelbus balsavimo rezultatus, Rusija pareiškė, kad iki šių metų pabaigos nutraukia bet kokius kontaktus su ETPA.

„Mes pasitraukiame iš ETPA iki šių metų pabaigos“, – patvirtino Rusijos delegacijos vadovas Aleksejus Puškovas.

Rusijos delegacijos balsavimo teisės 2014-ųjų balandį buvo suspenduotos dėl Krymo aneksijos ir karinės įtampos eskalavimo Rytų Ukrainoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi