Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

M. Schulzas perspėja Graikijos premjerą neardyti bendro ES fronto prieš Rusiją

BNS 2015.09.08 13:45

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas trečiadienį perspėjo naująjį kairiųjų pažiūrų Graikijos premjerą Alexį Tsiprą nenusigręžti nuo Europos Sąjungos (ES) bendros pozicijos Rusijos atžvilgiu.

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas trečiadienį perspėjo naująjį kairiųjų pažiūrų Graikijos premjerą Alexį Tsiprą nenusigręžti nuo Europos Sąjungos (ES) bendros pozicijos Rusijos atžvilgiu.

A. Tsipras, kurio kairiųjų radikalų partija „Syriza“ savaitgalį laimėjo visuotinius rinkimus, trečiadienį sukėlė nerimą partneriams Europoje, sukritikavęs Bendrijos pareiškimą, kuriame Maskva perspėjama, kad jai gresia naujos sankcijos dėl vaidmens Ukrainos konflikte.

Graikijos premjero sprendimas susitikti su Rusijos ambasadoriumi anksčiau negu bet kuriuo kitu užsienio pareigūnu neliko nepastebėtas nei Briuselyje, nei Berlyne.

„Su nusiminimu pastebėjau, kad Graikija šiandien atitolo nuo bendros Europos Sąjungos pozicijos Rusijos atžvilgiu“, – sakė M. Schulzas Vokietijos transliuotojui ZDF.

„Negalima vienu metu reikalauti, kad Europa rodytų solidarumą su jūsų šalimi, kaip daro ponas Tsipras, ir tuo pat metu savo pirmuoju oficialiu žingsniu nusigręžti nuo bendros Europos pozicijos“, – pabrėžė jis.

Be to, A. Tsipras trečiadienį atvirai metė iššūkį tarptautiniams skolintojams, sustabdęs privatizacijos planus, kurie buvo parengti pagal Graikijai suteiktos finansinės pagalbos paketo sąlygas.

M. Schulzas, kuris yra Vokietijos valdančiajai koalicijai priklausančios Socialdemokratų partijos narys, ketvirtadienį susitiks su A. Tsipru Atėnuose aptarti jo naujos vyriausybės, kategoriškai nusistačiusios prieš griežto taupymo politiką, programos ir pasiaiškinti, kaip Graikija ketina spręsti savo skolų problemas.

„Pasakysiu jam rytoj (ketvirtadienį), kad bet koks vienašališkas požiūris užsienio politikoje jam nepadės“, – perspėjo Europos Parlamento pirmininkas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi