Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.29 12:25

A. Butkevičius: Graikijos premjero pažadai – neįgyvendinami

BNS 2015.01.29 12:25

Graikijos naujojo premjero Alexio Tsipro nuostatos didinti atlyginimus bei pensijas ir mažinti mokesčius yra neįgyvendinami ir kelia nerimą, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

Graikijos naujojo premjero Alexio Tsipro nuostatos didinti atlyginimus bei pensijas ir mažinti mokesčius yra neįgyvendinami ir kelia nerimą, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

„Įspūdis prieš rinkimus, jeigu kalbėti apie jo lozungus, apie jo programą, kurią jis turėtų įgyvendinti, man, kaip ekonomistui, kelia didžiulį susirūpinimą, dėl to, kad aš manau, jog tos idėjos, kurios buvo deklaruojamos Graikijoje, yra neįgyvendinamos“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Butkevičius.

Anot jo, Graikija negali išbristi iš dabartinės blogos finansinės situacijos be išorinės pagalbos, tad kalbos apie valstybės skolos nurašymą yra neįmanomos.

„Buvo kalbama, kad jis vėl didins darbo užmokestį Graikijos dirbantiesiems, didins pensijas, mažins mokesčius, nurašys dalį valstybės skolos, o žinant, kad jų skola sudaro 175 proc. nuo jų bendrojo vidaus produkto, tai jie be išorinės finansinės pagalbos, nematau, kaip ji išbristų iš tokios finansinės situacijos. Realiai bus galima vertinti jo programines nuostatas po mėnesio arba dviejų ir, manau, jis turės parodyti, ar tuos pažadus, kuriuos davė rinkėjams, yra pasiruošęs įgyvendinti“, – tikino premjeras.

Anot jo, A. Tsipro idėjos yra populistinės ir jų nereikėtų laikyti socialistinėmis.

„Aš tikrai negalėčiau pasakyti, kad tai yra socialistų idėjos, nes jis yra gal labiau nacionalsocialistas. Aš daugiau vertinu, kad pateiktos mintys šiuo metu negali būti įgyvendintos. Tai daugiau populistinės idėjos,  ir aš manau, kad po 2–3 mėnesių, kada žmonės realiai pradės mąstyti, matydami analitinę medžiagą (...), tada ir bus galima realiau vertinti premjero kompetenciją, gebėjimus ir jo strateginius planus“, – sakė Ministras Pirmininkas.

A. Tsipras trečiadienį išdėstė pagrindinius savo naujosios vyriausybės prioritetus ir pažymėjo, kad koalicija yra pasirengusi pradėti derybas su tarptautiniais kreditoriais dėl milžiniškos šalies skolos mažinimo.

Graikijos parlamento rinkimus laimėjusios kairiųjų partijos „Syriza“ lyderis premjeru prisaikdintas pirmadienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi