Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.28 15:37

Jordanija sutinka įvykdyti IS reikalavimą

ELTA 2015.01.28 15:37

Jordanija sutinka įvykdyti „Islamo valstybės“ (IS) reikalavimą, kad išgelbėtų džihadistų rankose esantį savo pilietį.

Jordanija sutinka įvykdyti „Islamo valstybės“ (IS) reikalavimą, kad išgelbėtų džihadistų rankose esantį savo pilietį.

„Jordanija pasirengusi paleisti Sadschida al-Rischawi, jei laisvę atgaus Jordanijos pilotas, leitenantas Muathas al-Kasaesbeh, ir bus išgelbėta jo gyvybė“, – trečiadienį pareiškė vyriausybės atstovas Mohammadas al-Momani.

IS antradienį pagrasino, kad nužudys įkaitais laikomus Jordanijos pilotą ir Japonijos žurnalistą Kenji Goto, jeigu per 24 valandas S. al Rishawi nebus paleista. Tačiau Jordanijos pranešime japonas neminimas.

Ekstremistė S. al-Rischawi islamistų grupuotei IS turi simbolinę vertę. Ji yra viena iš grupuotės įkūrėjo seserų. 1965-aisiais gimusi irakietė priklausė teroristinei organizacijai, kuri 2005 metų lapkritį Jordanijos sostinėje įvykdė kelis kruvinus išpuolius.

Tada ekstremistai detonavo bombas viešbučiuose, pražudydami 60 žmonių ir 115 sužeisdami. S. al-Rischawi liko gyva, nes jai nepavyko aktyvuoti savo sprogmenų diržo. Moteriai Jordanijoje buvo skirta mirties bausmė, tačiau nuo 2006-ųjų vyksta apeliacinis procesas.

S. al-Rischawi yra 2006 metais nužudyto „Al Qaeda“ lyderio Irake Abu Musabo al-Zarqawi sesuo. IS susiformavo iš buvusios „Al Qaeda“ kuopelės Irake. Džihadistai dabar nori grąžinti S. al-Rischawi į tėvynę.

Jordanietis pilotas džihadistų buvo paimtas į nelaisvę gruodžio viduryje, kai Šiaurės Sirijoje sudužo jo valdomas naikintuvas. Jis dalyvavo tarptautinės koalicijos antskrydžiuose prieš IS pozicijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi