Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.28 15:39

Separatistai tęsia Luhansko apšaudymą

DELFI.lt, ELTA 2015.01.28 15:39

Įvairiuose Luhansko rajonuose girdisi šūvių aidas. Apie 22 val. 30 min. penkios galingos salvės nuaidėjo kino teatro „Ukraina“ rajone, rašo unian.net.

Įvairiuose Luhansko rajonuose girdisi šūvių aidas. Apie 22 val. 30 min. penkios galingos salvės nuaidėjo kino teatro „Ukraina“ rajone, rašo unian.net.

Liudininkų teigimu, prieš sprogimus girdėjosi skrendančio orlaivio garsas. Salvės buvo girdimos ir rytinėje miesto dalyje, skelbia „Informator“.

Socialinių tinklų vartotojų teigimu, 22 val. 14 min. kelios salvės pasigirdo kino teatro „Burevestnik“ rajone.

Pasak vieno iš liudininkų, iš Mirnij kvartalo taip pat buvo matyti žybsniai Gaevo kvartalo kryptimi.

Kiek anksčiau buvo skelbiama, kad sausio 27 dieną maždaug 17 val. 45 min. separatistai iš arti apšaudė Remonto ir eksploatacijos įmonę.

Marjinkoje separatistai susprogdino automobilį, yra aukų

Prie Ukrainos pajėgų patikros posto Donecko srities Marjinkos mieste sprogo sprogmenų prikrautas automobilis. Tokią informaciją savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ pateikia Antiteroristinės operacijos atstovai, skelbia rus.newsru.ua

Skelbiama, kad sprogimas nugriaudėjo kaip tik tuo metu, kai budintysis tikrino minėtojo automobilio vairuotojo dokumentus. Ukrainos kariai spėja, kad incidentą galima įvardyti kaip teroristinį išpuolį, nes sprogimo būta itin galingo, o tai reiškia, kad automobilyje būta sprogmenų.

Kiek tiksliai žmonių žuvo, neskelbiama, tačiau vienas iš tragedijos liudininkų, kurį kalbino Antiteroristinės operacijos atstovai, mini bent du žuvusius karius. Vaizdo medžiagoje taip pat įamžintas ir Marjinkos apšaudymas.

Sausio 25 dieną žiniasklaida skelbė, kad Marjinkos rajone mirtininkas susprogdino automobilį.

Žuvo trys kariai

Ukrainos armija neteko trijų karių, o dar 15 buvo sužeisti per pastarąją parą šalies rytuose vykusius susirėmimus, trečiadienį pranešė kariuomenės atstovas Vladyslavas Selezniovas.

„Trys Ukrainos kariai žuvo per separatistų atakas, o dar 15 patyrė įvairaus sunkumo sužalojimų. Visi jie buvo išvežti į ligonines, kur jiems suteikta medicinos pagalba“, – sakė V. Selezniovas per Kijeve surengtą spaudos konferenciją.

Šiuo metu ligoninėse gydomi iš viso 366 sužeisti vyriausybės pajėgų kariai, 15-os iš jų būklė yra sunki.

V. Selezniovas pažymėjo, kad pagrindinės separatistų tvirtovės Donbaso apylinkėse išlieka įtempta padėtis, o sukilėliai per pastarąją parą apšaudė 55 gyvenvietes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi