Pasaulyje

2019.03.21 15:11

Izraelis uždarė prancūzų kultūros centrą Jeruzalėje

BNS 2019.03.21 15:11

Izraelio tarnybos ketvirtadienį uždarė Jeruzalėje veikusį prancūzų kultūros centrą, apkaltinusios jį organizavus renginį, susijusį su Palestinos Autonomijos (PA) remiama asociacija.

Per retą operaciją policija įžengė į centrą, veikusį Izraelio aneksuotoje Rytų Jeruzalėje, ir nurodė jam užsidaryti iki tolesnio pranešimo, sakė vienas Prancūzijos diplomatinis šaltinis.

Ant įstaigos durų pakabintame nurodyme sakoma, kad centras, susijęs su Prancūzijos užsienio reikalų ministerija, ketino organizuoti renginį kartu su viena moterų asociacija, „remiama arba finansuojama Palestinos Autonomijos“, „negavus leidimo“.

Bet kokią Palestinos Autonomijos veiklą Jeruzalėje Izraelis laiko neteisėta.

Prancūzijos konsulatas Jeruzalėje negalėjo patvirtinti, ar minėta asociacija iš tikrųjų yra finansuojama PA, bet palestiniečiai, ketinę dalyvauti šiame renginyje, sakė, kad tokie kaltinimai yra melagingi.

Atvykus policijai Prancūzijos generalinis konsulas nedelsdamas nuvyko į kultūros centrą ir pareiškė protestą dėl veiksmų prieš institutą, „priklausantį mūsų diplomatiniam ir kultūriniam tinklui“, minėtas nurodė diplomatinis šaltinis.

Konsulas pareikalavo, kad policija pasitrauktų. Saugumo pajėgos iš pastato išėjo priešpiet, sakė šaltinis ir pridūrė, kad konsulatas šį incidentą vertina rimtai.

Policija į prašymus pakomentuoti padėtį kol kas neatsakė.

Viena iš renginyje turėjusių dalyvauti moterų sakė, kad jos asociacijos generalinė sekretorė buvo areštuota.

„Tai turėjo būti renginys, susijęs su Motinos diena“, – sakė moteris, nepanorusi atskleisti savo vardo. Anot jos, per renginį planuota pardavinėti Jeruzalėje gyvenančių moterų dirbinius.

Panašūs renginiai būdavo rengiami beveik kas mėnesį, teigė moteris.

Izraelis okupavo Jeruzalės rytinę dalį per 1967 metų Šešių dienų karą ir vėliau ją aneksavo. Šio žingsnio tarptautinė bendruomenė niekuomet nepripažino.

Izraelis visą miestą laiko savo sostine, bet palestiniečiai nori, kad Rytų Jeruzalė taptų jų būsimos valstybės sostine.