Pasaulyje

2019.03.21 14:57

Anglijos policija tiria išpuolius prieš penkias mečetes Birmingame

BNS2019.03.21 14:57

Anglijos centrinėje dalyje esančiame Birmingamo mieste praėjusią naktį buvo užpultos penkios mečetės, ketvirtadienį pranešė policija.

Policija buvo sukelta ant kojų sulaukus pranešimo, kad kūju ginkluotas vyras daužo vienų iš šių maldos namų langus. 

Kovos su terorizmu pareigūnai tiria išpuolius prieš mečetes penkiose skirtingose vietose miesto šiaurėje, rašoma Vakarų Midlandso policijos išplatintame pranešime.   

Jame priduriama, jog policija mano, kad visi incidentai susiję. 

„Kol kas dar nežinome praėjusios nakties išpuolių motyvų“, – sakė  vyriausiasis konsteblis Dave'as Thompsonas. 

„Galiu pasakyti tik tai, kad policija ir kovos su terorizmu padalinys dirba išvien, kad kaltininkai būtų surasti“, – pridūrė jis. 

Pirmojo pranešimo policija sulaukė ketvirtadienį paryčiais. Pareigūnai buvo informuoti, kad vienuose iš maldos namų kūju ginkluotas vyras daužo langus.

Netrukus buvo gauta pranešimų apie analogišką išpuolį kitoje netoliese esančioje mečetėje. Po jų buvo pradėtas tikslinis patruliavimas ir pastebėta, kad žalos padaryta dar keliems maldos namams.     

„Teismo ekspertizės specialistai renka įkalčius, peržiūrimi stebėjimo kamerų įrašai“, - rašoma Vakarų Midlandso policijos pranešime.

Didžiosios Britanijos policijos vadovybė praėjusią savaitę paskelbė, kad iškart po penktadienio šaudynių Naujosios Zelandijos Kraistčerčo mieste, nusinešusių 50 gyvybių, saugumo sumetimais buvo pradėtas patruliavimas aplink mečetes.  

Kovos su rasizmu aktyvistai įspėjo, kad Britanijoje stiprėja islamofobinės nuotaikos ir pastebima vis aktyvesnė ultradešiniųjų veikla. 

Praėjusį mėnesį organizacijos „Hope Not Hate“ paskelbtoje ataskaitoje buvo pateikti viešosios nuomonės apklausos duomenys, remiantis kuriais, daugiau nei trečdalis britų laiko islamą „grėsme britiškam gyvenimo būdui“.    

Šią savaitę pranešta, kad buvo užpultas imamas Mohammedas Mahmoudas, pelnęs pagyrimų už tai, kad nuo įpykusių žmonų keršto apsaugojo vyrą, kuris 2017 metų birželį prie mečetės Londono šiaurėje tyčia mikroautobusu rėžėsi į musulmonus maldininkus. Per tą ataką žuvo vienas žmogus. 

M. Mahmoudas sakė, kad buvo užpultas pirmadienį, kai ėjo namo po renginio, skirto pareikšti solidarumą kruvinų šaudynių sukrėstai Naujajai Zelandijai. Jame dalyvavo skirtingų konfesijų lyderiai, taip pat šalies vidaus reikalų sekretorius Sajidas Javidas bei Londono meras Sadiqas Khanas.