Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Latvijos prezidentas nevažiuos į Maskvą minėti Pergalės dienos

BNS 2015.09.08 13:45

Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis nevažiuos į Maskvą dalyvauti Gegužės 9-osios šventėje, pranešė prezidento atstovė Lyga Krapanė.

Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis nevažiuos į Maskvą dalyvauti Gegužės 9-osios šventėje, pranešė prezidento atstovė Lyga Krapanė.

Tokio sprendimo priėmimas susijęs su sausio 19 dieną ES užsienio reikalų ministrų susitikime buvusia diskusija, taip pat dėl Rusijos veiksmų pablogėjus padėčiai Ukrainos rytuose ir taikių gyventojų žūties tame regione.

Latvijos prezidentas pergalės prieš nacizmą Latvijoje metines tradiciškai mini, prisimindamas žuvusiuosius per Antrąjį pasaulinį karą kartu su veteranais, kurie kovėsi ir vienoje, ir kitoje fronto pusėje, sakė L.Krapanė.

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius pažymėjo, kad prezidentas taip apsisprendė tinkamu metu.

„Manau, kad prezidentas pasirinko tinkamą momentą, taip pat manau, kad šis klausimas galutinai baigtas“, – pasakė ministras žurnalistams antradienį.

E.Rinkevičius paaiškino, kad „dabartinė situacija yra simboliška – viena vertus, Rusijos pergalės prieš nacizmą dieną, o kita vertus, padėties Ukrainos rytuose pablogėjimas“.

Paklaustas, ar tai jis pataręs prezidentui nevykti į Maskvą per susitikimą antradienį. E.Rinkevičius atsakė, jog jiedu šia tema kalbėjosi ne kartą.

„Aš visuomet sakydavau taip: esu įsitikinęs, kad prezidentas priims tinkamą ir teisingą sprendimą; taip ir įvyko, mano nuomone“, – pridūrė ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi