Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.21 13:56

Etiopijoje sudužusio lėktuvo pilotas nesitreniravo skrydžio simuliatoriumi

LRT.lt 2019.03.21 13:56

Sudužusio „Ethiopian Airlines“ lėktuvo pilotas prieš skrydį nesitreniravo su „Boeing 737 Max 8“ orlaivio simuliatoriumi, praneša „Reuters“.

Iš Etiopijos sostinės pakilęs naujo modelio „Boeing 737 Max 8“ lėktuvas netrukus sudužo, žuvo visi 157 juo skridę žmonės.

Pilotas Yaredas Getachewas turėjo kovo mėnesio gale atnaujinti savo įgūdžius skrydžių simuliatoriuje, kuris imituoja „Boeing 737 Max8“ lėktuvą. „Ethiopian Airlines“ buvo vienos pirmųjų avialinijų gavę tokią įrangą.

Po šios ir praėjusių metų pabaigoje Indonezijoje įvykusių aviakatastrofų buvo pradėtas plataus masto tyrimas dėl „Boeing 737 Max 8“ lėktuvų saugumo. Šie naujo tipo orlaiviai turi automatizuotą MCAS sistemą, kuri turi užkirsti kelią lėktuvo keliamosios galios mažėjimui, bet kartu gali sukelti aerodinaminį pasipriešinimą, dėl kurio lėktuvas staiga sminga žemyn.

„Boeing“ kompanija neatsiuntė instrukcijų, kaip naudotis MCAS. Apie šią sistemą mes daugiau sužinojome iš žiniasklaidos priemonių, nei iš kompanijos“, – „Reuters“ agentūrai sakė vienas „Ethiopian Airlines“ pilotas.

„Boeing“ kompanija nurodė, kad avialinijoms perdavė instrukcijas kaip naudotis sistema ir pažadėjo nedelsiant atnaujinti ją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi