Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.27 16:32

Smarki pūga paralyžiavo gyvenimą JAV šiaurės rytuose

BNS 2015.01.27 16:32

JAV šiaurės rytų regioną antradienį prisnigo daugiau negu 30 cm, tačiau pūga nebuvo tokia smarkim, kaip skelbė prognozės, privertusios pareigūnus šiame regione uždaryti mokyklas ir paskelbti draudimą išvažiuoti į gatves.

JAV šiaurės rytų regioną antradienį prisnigo daugiau negu 30 cm, tačiau pūga nebuvo tokia smarki, kaip skelbė prognozės, privertusios pareigūnus šiame regione uždaryti mokyklas ir paskelbti draudimą išvažiuoti į gatves.

Smarkus vėjas ir snygis tęsis visą antradienį: sniego danga kai kuriuose Bostono rajonuose, kaip prognozuojama, pastorės dar apie 30 centimetrų. Dėl smarkaus vėjo Masačusetso sukeltos patvankos vandenyno pakrantės žemumose vanduo kai kur užliejo kelius, nurodė valstijos policija.

Smarkiausiai snigo kai kur Konektikute ir Masačusetse, tuo metu Niujorko centriniame parke iškrito tik 15 cm sniego – apie keturis kartus mažiau negu prognozavo kai kurie meteorologai, perspėję dėl gresiančios „istorinės“ pūgos.

„Kai išgirsti žodį „niokojanti“ ir rytą pažvelgi pro langą, (tampa aišku), kad taip nėra“, – sakė Niujorko televizijos NY1 sinoptikas Johnas Davittas.

Tačiau susisiekimo sąlygos vis tiek buvo sunkios: kaip nurodė portalas FlightAware.com, JAV oro uostuose atšaukta per 4,5 tūkst. skrydžių, o Niujorke, Bostone ir Naujajame Džersyje nekursavo traukiniai ir autobusai.

Prognozės, kad gali prisnigti iki 90 cm, paskatino aštuonių Rytų pakrantės valstijų gubernatorius paskelbti nepaprastąją padėtį. Ši pūga paveikė iki 60 mln. žmonių keliose valstijose.

Daugelis gyventojų paisė nurodymo neišvažiuoti į gatves, kaip rodyta Niujorko ir Bostono televizijos reportažuose, antradienio rytą keliuose automobilių beveik nebuvo.

Pastovus vėjo greitis regione gali siekti 64 km/val., o prie Masačusetso krantų esančioje Nantuketo saloje buvo užfiksuoti iki 126 km/val. gūsiai.

Draudimas važinėti keliais buvo paliktas galioti Niujorko valstijos pietinėje dalyje, Konektikute ir Masačusetse.

Safolko apygardos policija nurodė, kad pirmadienio vakarą vienas paauglys užsimušė įsirėžęs į gatvės žibinto stulpą, čiuoždamas nuo kalniuko pripučiama čiuožyne. 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi