Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.27 17:00

L. Linkevičius vyks į Ukrainą

ELTA, BNS 2015.01.27 17:00

Ketvirtadienį Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai svarstys naujas sankcijas Rusijai dėl krizės Ukrainoje, informuoja „EUbusiness“.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį Kijeve dalyvaus NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje atidarymo renginiuose.

Ministras Kijeve taip pat susitiks su Ukrainos valdžios atstovais, su kuriais aptars padėtį šalyje, Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Nuo 2015 iki 2017 metų Lietuvos ambasada Ukrainoje vykdo NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje funkcijas.

Pagrindiniai NATO kontaktinės ambasados uždaviniai – skleisti informaciją apie Aljanso veiklą ir vykdomą politiką, organizuoti šviečiamojo pobūdžio renginius, bendradarbiauti su vietos spauda, valdžios institucijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

Anot URM, Lietuvos ambasada daugiausiai dėmesio ketina skirti darbui su Ukrainos regionais.

Ambasada Ukrainoje pakeis NATO kontaktine ambasada šioje šalyje pastaruosius dvejus metus buvusią Lenkijos atstovybę.

2013–2014 metais Lietuva vykdė NATO kontaktinės ambasados funkcijas Švedijoje. Anksčiau šias funkcijas vykdė Lietuvos ambasados Gruzijoje, Moldovoje ir Baltarusijoje.

ES svarsto naujas sankcijas Rusijai

Ketvirtadienį Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai svarstys naujas sankcijas Rusijai dėl krizės Ukrainoje, informuoja „EUbusiness“.

Antradienį bendrame pranešime 28 valstybių narių atstovai išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos remiamų prorusiškų separatistų, kurie ėmėsi naujų išpuolių netoli Mariupolio.

„Blogėjant situacijai, mes norime, kad būtų dar kartą viskas pasverta, ir nuspręsta, koks bus tolimesnis veiksmų planas. Mes išreiškiame susirūpinimą dėl susiklosčiusios padėties Rytų Ukrainoje. Smerkiame civilių žudymus. Turime įrodymų, kad Rusija ir toliau remia separatistus“,– parašyta pranešime.

Vasario 12 dieną Briuselyje vyksiančiame susitikime ES lyderiai įvertins situaciją ir įpareigos Europos Komisiją suderinti naujas sankcijas.

Aneksavus Krymą, ES pritaikė daug sankcijų Rusijai, dar labiau jas sugriežtino, kai liepą Rytų Ukrainoje buvo pašautas Malaizijos lėktuvas. Po šeštadienį vykusių išpuolių Mariupolyje, ES diplomatijos vadovė Federica Mogherini paskelbė skubų ES užsienio ministrų susitikimą. Praėjusios savaitės pradžioje F. Mogherini sulaukė daug kritikos už pasiūlymą išbandyti švelnesnę retoriką su Rusija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi