Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ispanijoje per naikintuvo katastrofą žuvo 8 prancūzai ir du graikai

BNS 2015.09.08 13:45

Aštuoni Prancūzijos piliečiai ir du graikai žuvo pirmadienį, kai Graikijos naikintuvas nukrito NATO karinėje bazėje Ispanijoje, pranešė Ispanijos premjeras Mariano Rajoy`us.

Aštuoni Prancūzijos piliečiai ir du graikai žuvo pirmadienį, kai Graikijos naikintuvas nukrito NATO karinėje bazėje Ispanijoje, pranešė Ispanijos premjeras Mariano Rajoy`us.

Televizijos reportažuose matėsi katastrofos vietoje kylančios liepsnos ir tiršti juodi dūmai, girdėjosi gaudžiančios sirenos.

„Atrodo, kad du žuvę žmonės buvo Graikijos piliečiai, o aštuoni – prancūzai“, – sakė premjeras interviu privačiai televizijai „Telecinco“.

Prancūzijos prezidentūra patvirtino, kad žuvo aštuoni šalies piliečiai.

Ispanijos gynybos ministerija pranešė, kad naikintuvo F-16 variklis išsijungė, kai jis pakilo iš bazės netoli pietrytinio Albasetės miesto ir sudužo aerodrome, kliudydamas „mažiausiai penkis“ kitus ten stovėjusius lėktuvus.

Ministerijos pranešime sakoma, kad per šią katastrofą dar 19 žmonių buvo sužeisti, penki iš jų nugabenti į Madrido ligoninės nudegimų skyrių.

Kaip praneša ispanų žiniasklaida, tarp žuvusiųjų buvo abu graikų F-16 pilotai, taip pat kitų pilotų ir mechanikų, kurie buvo aerodrome prie ten stovinčių lėktuvų. Šis incidentas įvyko po 15 val. vietos (16 val. Lietuvos) laiku.

Prancūzijos gynybos ministerija nurodė, kad per katastrofą bazėje buvo kitų NATO šalių lėktuvų, tarp jų du lengvieji naikintuvai „Alpha Jet“, du naikintuvai „Mirage 2000D“ ir du „Rafale“.

Toje bazėje nuo 2010 metų veikia NATO pilotų mokymo centras, rašoma jos tinklalapyje.

Ispanijos ministerija nurodė, kad sudužęs graikų lėktuvas dalyvavo Aljanso taktinio vadovavimo programos (TLP) pratybose.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė esantis „giliai nuliūdintas“ šios nelaimės.

„Tai tragedija, kuri paveiks visą NATO šeimą. Reiškiu nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems ir šalims, taip pat linkiu greitai pasveikti sužeistiesiems“, – sakoma jo pranešime.

„Tas lėktuvas dalyvavo pratybose pagal NATO Taktinio vadovavimo programą, kuria siekiama gerinti daugiašalį bendradarbiavimą vykdant aviacijos operacijas“, – nurodė J. Stoltenbergas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi