Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.26 15:40

Donbase – nepaprastoji padėtis

DELFI.lt, ELTA 2015.01.26 15:40

Donbase valdžia paskelbė nepaprastąją padėtį, rašo ru.tsn.ua.

Donbase valdžia paskelbė nepaprastąją padėtį, rašo ru.tsn.ua.

Ukrainos ministrų kabinetas priėmė sprendimą Donecko ir Luhansko teritorijose įvesti nepaprastąją padėtį.

Tokią informaciją pareiškė Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas.

„Remiantis Ukrainos piliečių gynybos kodeksu, Ukrainos ministrų kabinetas priėmė sprendimą paskelbti nepaprastąją padėtį. Ukrainos vyriausybė priėmė sprendimą Donecko ir Luhansko srityje paskelbti nepaprastąją padėtį“, – pareiškė A. Jaceniukas ir pridūrė, kad buvo priimtas sprendimas įkurti regionines nepaprastosios situacijos komisijas.

Anot A. Jaceniuko, toks sprendimas leis veiksmingai suderinti visų valdžios institucijų darbą siekiant pasirūpinti piliečių saugumu ir gynyba.

Rusija įspėjo Vakarus jos nešantažuoti dėl Ukrainos

Rusija pirmadienį apkaltino Kijevą dėl kovų suintensyvėjimo Ukrainoje ir įspėjo Vakarus, kad bet koks bandymas daryti ekonominį spaudimą Maskvai bus „visiškai ardomasis“ šantažas, skelbia „Reuters“.

Prorusiški separatistai, anot NATO remiami Rusijos karių, pradėjo atakas pietryčių Ukrainoje ir JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė, kad Vašingtonas svarsto visas galimybes, kaip būtų galima izoliuoti Rusiją.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas paneigė bet kokį Rusijos dalyvavimą mūšiuose, o Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas apkaltino Vakarus antirusiškos isterijos kurstymu, taip bandant pateisinti ekonomines sankcijas Rusijai.

„Žvelgiant į ES politiką matyti, kad užuot dariusi spaudimą tiems, kurie atsisako vystyti dialogą, padėsiantį taikiai išspręsti konfliktą, ji atnaujino kalbas, kaip ekonomiškai šantažuoti Rusiją“, – tvirtino D. Peskovas. – Rusija niekada nesutiko su tokiais grasinimais, o jie ir šantažas niekada niekur nenuvedė ir nenuves. Atsinaujinę grasinimai dėl padidėjusio ekonominio spaudimo Rusijai yra visiškai destruktyvūs, nepateisinami ir galiausiai tai – trumparegiškas požiūris“.

Tuo tarpu S. Lavrovas tvirtino, kad separatistai Ukrainoje atsakė į vyriausybinių pajėgų atakas, o vienintelis į priekį galintis vesti kelias – tiesioginis dialogas.

„Matome, kad Kijevas dar kartą bando sustabdyti taikos užtikrinimo procesus ir mėgina spręsti problemas naudodamas jėgą, o tai prie nieko neveda“, – spaudos konferencijoje kalbėjo S. Lavrovas.

Europos Sąjunga ketvirtadienį surengs neeilinį 28 šalių užsienio reikalų ministrų susitikimą.

„Tikimės, kad mūsų Vakarų partnerės nesielgs taip, kad sudarytų Kijevo valdžiai įspūdį, kad visi jos veiksmai automatiškai pelnys paramą Vakaruose“, – nurodė S. Lavrovas.

Ministras apkalinto Vakarus „chronišku“ badymu pirštais į Maskvą dėl konflikto Ukrainoje, kur per daugiau nei devynis mėnesius trunkančių kovų žuvo mažiausiai 5 000 žmonių.

Politikas taip pat paragino Vakarus nebūti naiviems ir nemanyti, kad separatistai būtų galėję neatsakyti į Ukrainos karių puolimą. Jis pažymėjo, kad sukilėliai pradėjo naikinti pozicijas, iš kurių Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunkiąja ginkluote šaudė į apgyvendintas teritorijas.

Ukrainos kariuomenė pranešė, kad per pastarąsias 24 valandas per mūšius su Rusijos remiamais separatistais žuvo septyni Kijevo kariai. Pasak kariuomenės atstovo, daugiausia šaudymai vyko Luhansko regione. Per juos taip pat buvo sužeisti 24 kariai.

Kariuomenės atstovas Vladislavas Selezniovas pažymėjo, kad didžiausi mūšiai naktį iš sekmadienio į pirmadienį vyko aplink Debalcevą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi