Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.26 15:41

Įtariamasis dėl atakos Mariupolyje prisipažino, kad šaudė rusai

15min.lt 2015.01.26 15:41

Sekmadienį sulaikytas vienas iš atakos prieš Mariupolio gyventojus organizatorių apklausos metu prisipažino, kad duomenis dėl taikinių jis perdavė Rusijos karininkui, kuris ir organizavo apšaudymą, skelbia unian.net.

Sekmadienį sulaikytas vienas iš atakos prieš Mariupolio gyventojus organizatorių apklausos metu prisipažino, kad duomenis dėl taikinių jis perdavė Rusijos karininkui, kuris ir organizavo apšaudymą, skelbia unian.net.

Sekmadienį pranešta, kad sulaikytas teroristų atakos Mariupolyje organizatorius – buvęs teisėsaugos pareigūnas Valerijus Kersanovas, dabar vadinamas pravarde „Smogikas“. Jis – ukrainietis, jo motina gyvena Mariupolyje. Dar praėjusiais metais jis dirbo kelių eismo policininku. 

Apklausos metu V. Kirsanovas prisipažino, kad ataką vykdė Rusijos kariškiai. Apie tai informavo Ukrainos Saugumo tarnybos atstovas Valentinas Nalivaičenko. 

Paskelbtame apklausos vaizdo įraše sulaikytas atakų koordinatorius teigia, kad perdavė taikinių, į kuriuos reikia smogti, koordinates „Google“ žemėlapyje Rusijos piliečiui pravarde „Pepel“. Į šiuos taikinius vėliau smogė Rusijos kariuomenė. 

„Pepel“ yra Rusijos armijos karininkas, ten jis vadovauja artilerijos batalionui“, – apklausos metu sakė V. Kersanovas. 

Saugumo tarnybos atstovas pažymėjo, kad iš viso buvo duoti penki įsakymai dėl Mariupolio apšaudymo. V. Nalivaičenko sakė, kad po Mariupolio apšaudymo Rusijos kariuomenė iš Markino kaimo patraukė keturias „Grad“ sistemas ir minosvaidį „Tiulpan“, nes gavo informacijos, kad į vietą, iš kurios vyko šaudymas, atvyksta Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos atstovai. 

Ukrainos pareigūnai taip pat informavo, kad perėmus pokalbį nustatyta, jog komunikacija tarp teroristų ir Rusijos kariškių vyko palydovinio ryšio „Belozior“ pagalba – tokios priemonės prieinamos išskirtinai Rusijos kariuomenei. 

Žurnalistams taip pat buvo pademonstruoti „Grad“ paleistų raketų dalys, rastos Mariupolio mieste. Ant jų – rusiškas ženklinimas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi