Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.26 15:32

Rytų Ukrainoje per susirėmimus žuvo septyni ukrainiečių kariai

BNS, 15min.lt 2015.01.26 15:32

Per pastarąją parą Ukrainos separatistinėse rytinėse teritorijose žuvo septyni vyriausybės pajėgų kariai, o dar 24 buvo sužeisti, pirmadienį paskelbė Ukrainos kariuomenės atstovas Vladyslavas Selezniovas.

Per pastarąją parą Ukrainos separatistinėse rytinėse teritorijose žuvo septyni vyriausybės pajėgų kariai, o dar 24 buvo sužeisti, pirmadienį paskelbė Ukrainos kariuomenės atstovas Vladyslavas Selezniovas.

Pastarosiomis dienomis vykusios kautynės rytų Ukrainoje buvo intensyviausios nuo rugsėjo, kai buvo susitarta dėl ugnies nutraukimo.

Prorusiški separatistai praėjusią savaitę surengė 30 žmonių gyvybių nusinešusią raketų ataką prieš pietrytinį Mariupolio uostamiestį ir pažadėjo apsupti Debalcevės miestelį į šiaurės rytus nuo pagrindinės sukilėlių tvirtovės Donecko, kur, pasak V. Selezniovo, vyksta intensyviausi mūšiai.

„Kiborgai“ kontroliuoja dalį Donecko oro uosto, intensyvūs mūšiai tęsiasi

Donecko oro uoste „kiborgai“ kontroliuoja ugniagesių dalį, dispečerių bokštą bei pakilimo-nusileidimo taką, likusioje teritorijoje vyksta intensyvūs mūšiai, praneša unian.net.

Tai spaudos konferencijos Kijeve metu pranešė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos centro Informacinio-analitinio centro vadovo pavaduotojas Vladimiras Polevojus. 

„Donecko oro uostą iš dalies kontroliuoja mūsų kariai“, – sakė jis. 

„Fronto linija eina tiesiogiai per Donecko oro uostą, naujasis ir senasis terminalai visiškai sugriauti, mūsų kariai ginasi ugniagesių dalyje ir dispečerių bokšte, taip pat prie pakilimo-nusileidimo tako“, – sakė jis. 

Intensyvūs mūšiai oro uosto teritorijoje nesiliauja. 

Po žeme įstrigo beveik 500 kalnakasių

Karo krečiamoje rytų Ukrainoje beveik 500 angliakasių pirmadienį įstrigo po žeme, nes jų kasykloje dingo elektra, kai artilerijos sviedinys pataikė į regiono elektros pastotę.

Incidentas įvyko separatistų kontroliuojamo Donecko miesto anglių kasykloje „Zasiadko“, kuri yra viena didžiausių Rytų Europoje. Toje šachtoje sausio 11 dieną dėl panašaus incidento buvo trumpam įstrigę 300 kalnakasių.

„Kai dingo elektra, po žeme buvo 496 kalnakasiai“, – telefonu sakė Donecko regiono nepaprastųjų situacijų ministerijos pareigūnas.

„Šiuo metu rengiamės juos išgelbėti“, – pridūrė jis.

Viena separatistus remianti regiono naujienų svetainė citavo kito ministerijos pareigūno žodžius, kad angliakasių gyvybėms pavojus negresia ir kad pirmoji evakuacija jau prasidėjo.

Donecke separatistų „gynybos ministerijos“ pareigūnas, kurio pavardė nenurodoma, sakė, kad 110 kalnakasių per pirmąsias minutes po elektros dingimo buvo iškelti į žemės paviršių.

Jau devynis mėnesius trunkantis karas rytų Ukrainoje tarp prorusiškų separatistų ir vyriausybės pajėgų pareikalavo beveik 5,1 tūkst. žmonių gyvybių.

Mūšiai aplink separatistų tvirtovę Donecką šį mėnesį po trumpos pertraukos vėl suintensyvėjo, o per parą žūstančių žmonių skaičius priartėjo prie lygio, kuris buvo būdingas šio konflikto pikui rugpjūčio mėnesį.

Separatistų lyderiai praėjusią savaitę pasitraukė iš taikos derybų su Vakarų remiama vyriausybe Kijeve ir pažadėjo užimti naujas teritorijas ir perimti kontrolę beveik visame Ukrainos rytiniame pramonės regione.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi