Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.26 15:08

JT ir NATO renkasi į posėdžius dėl padėties Ukrainoje

Lietuvos prašymu Jungtinės Tautos pirmadienį renkasi į skubų posėdį padėčiai Ukrainoje aptarti. NATO taip pat paskelbė, kad surengs „specialų“ NATO ir Ukrainos komisijos posėdį.

Lietuvos prašymu Jungtinės Tautos pirmadienį renkasi į skubų posėdį padėčiai Ukrainoje aptarti. NATO taip pat paskelbė, kad surengs „specialų“ NATO ir Ukrainos komisijos posėdį.

Donecko srityje separatistų ir Rusijos pajėgos puola net keliomis kryptimis, pranešama apie žuvusius ir sužeistus Ukrainos karius. 30 žmonių žuvo ir per 100 sužeista, šeštadienį raketomis apšaudžius Mariupolio uostamiestį. Rusija iki šiol nesureagavo į šį karo nusikaltimą.

Pastarąjį kartą Saugumo Taryba padėtį Ukrainoje rinkosi svarstyti trečiadienį, taip pat Lietuvos prašymu. Į neeilinį susitikimą ketvirtadienį rinksis ir Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai. Sankcijų griežtinimą žada svarstyti JAV prezidentas, sekmadienį pirmąkart įvykius pavadinęs agresija.

NATO rengia „specialų“ Ukrainos komisijos posėdį

NATO paskelbė, kad vėliau pirmadienį surengs „specialų“ NATO ir Ukrainos komisijos posėdį, kai suintensyvėjus kovoms Ukrainos rytuose prorusiški separatistai užima dar daugiau teritorijos.

NATO nenurodė priežasties, dėl kurios 13 val. Grinvičo (15 val. Lietuvos) laiku rengiamas Komisijos susitikimas.

Minima komisija suteikia forumą 28 Aljanso narėms ir Ukrainai aptarti abiem pusėms rūpimus klausimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi