Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.20 22:40

Alžyro prezidento partija stojo protestuotojų pusėn

ELTA 2019.03.20 22:40

Alžyro prezidento Abdelazizo Bouteflikos partija stojo protestuotojų pusėn. „Nacionalinio išlaisvinimo fronto sūnūs neribotai remia šį liaudies judėjimą“, – trečiadienį savo kalboje partiečiams sakė FLN vadovas Mouadas Boucharebas. Po šio sakinio aidėjo ilgi plojimai.

Alžyriečiai taikiomis masinėmis eitynėmis gina šalį, kalbėjo M. Boucharebas. FLN, anot jo, turi sėsti prie derybų stalo, kad pasiektų demonstrantų reikalaujamą „naujo Alžyro“ tikslą. FLN valdžioje yra nuo Alžyro nepriklausomybės 1962-aisiais. 2017 metais vykusiuose rinkimuose partija iškovojo daugiausiai vietų parlamente.

Šalyje jau daug savaičių nerimsta masinės demonstracijos prieš A. Boutefliką. Mitingai pradžioje buvo nukreipti prieš prezidento norą siekti dar vienos kadencijos. A. Bouteflika tada atsisakė savo kandidatūros ir pažadėjo reformas bei naują konstituciją. Kartu jis neribotam laikui atidėjo balandį planuotą balsavimą ir taip pratęsė savo kadenciją, kuri turėjo baigtis šio mėnesio pabaigoje. Daugelis alžyriečių tai vertina kaip konstitucijos sulaužymą.

A. Bouteflika valdžioje yra 20 metų. Priešininkų teigimu, jis nebesugeba valdyti šalies. Po insulto prezidentas sėdi neįgaliojo vežimėlyje ir sunkiai kalba. Viešumoje jis praktiškai nesirodo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi