Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Jemene atsistatydinus prezidentui, protestuoja dešimtys tūkstančių žmonių

BNS 2015.09.08 13:45

Jemene dešimtys tūkstančių žmonių protestuoja prieš šiitų sukilėlius, kurie yra užėmę sostinę šalyje atsiradus valdžios vakuumui.

Jemene dešimtys tūkstančių žmonių protestuoja prieš šiitų sukilėlius, kurie yra užėmę sostinę šalyje atsiradus valdžios vakuumui.

Maždaug 20 tūkst. žmonių šeštadienį žygiavo sostinės Sanos gatvėmis. Demonstrantai susirinko prie prezidento Abdrabuh Mansuro Hadi, kuris ketvirtadienį atsistatydino drauge su savo ministrų kabinetu, namų. Kilo kelios peštynės, buvo panaudoti peiliai ir lazdos.

Saugumo pareigūnai, kurie nenorėjo skelbti savo pavardžių, nes neturėjo įgaliojimų kalbėtis su žiniasklaida, sakė, kad dešimtys tūkstančių žmonių taip pat dalyvavo demonstracijose Taizo ir Ibo miestuose šalies pietuose.

Žmonės protestavo prieš husių sukilėlių įvykdytą valdžios užgrobimą, kurį vadino „perversmu“. Penktadienį vakare paskelbtame pareiškime husiai pažadėjo stengtis užtikrinti sklandų, demokratinį valdžios perdavimą po prezidento ir vyriausybės atsistatydinimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi