Pasaulyje

2019.03.20 20:48

JAV valstybės sekretorius: Izraelis turi teisę gintis nuo Irano

ELTA 2019.03.20 20:48

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo patvirtino Izraelio teisę gintis nuo Irano. Susitikime su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu jis trečiadienį Jeruzalėje sakė, kad Teheranas siekia „visiškai sunaikinti ir pašalinti Izraelį“.

„Turint omenyje tokias grėsmes, kurios yra kasdienybės Izraelyje dalis, mes išlaikome savo beprecedentį įsipareigojimą dėl Izraelio saugumo“, – pabrėžė M. Pompeo. Jis taip pat paskelbė apie ryžtingą kovą su antisemitizmu – taip pat Jungtinėse Valstijose.

Irano prezidentas Hassanas Rouhani praėjusį lapkritį pavadino Izraelį „neteisėtu režimu“ ir „vėžiniu augliu Artimuosiuose Rytuose“. Izraelis Iranui yra mirtinas priešas Nr. 1. „Palestinos išvadavimas“ jau beveik 40 metų yra Irano užsienio politikos doktrinos dalis. Irano užsienio reikalų ministras Mohammedas Zarifas vasarį juokingais pavadino JAV viceprezidento M. Pompeo kaltinimus, kad jo šalis yra už naują holokaustą. Pasak jo, JAV demonizuoja Iraną.

B. Netanyahu sakė: „Mes ir toliau kovosime su Irano mėginimais su pavojingais ginklais įsitvirtinti Sijoje“. Izraelio veiksmams esą nėra jokių suvaržymų.

M. Pompeo Izraelyje ketina aptarti padėtį Sirijoje, radikalių grupuočių „Hamas“ ir „Hezbollah“ keliamą grėsmę bei Irano klausimą. Jis per savo viešnagę su palestiniečių atstovais nesusitiks.