Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.26 10:35

Separatistai: paliaubų nebus, užimsime visą Donecko sritį

Ukrainos prorusiškų separatistų lyderis Aleksandras Zacharčenka penktadienį pareiškė nebeplanuojantis siekti derybų dėl paliaubų su Kijevo vyriausybe, kai pastarąją savaitę atsinaujino įnirtingi susirėmimai rytiniame regione, pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

Ukrainos prorusiškų separatistų lyderis Aleksandras Zacharčenka penktadienį pareiškė nebeplanuojantis siekti derybų dėl paliaubų su Kijevo vyriausybe, kai pastarąją savaitę atsinaujino įnirtingi susirėmimai rytiniame regione, pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

Šį mėnesį suintensyvėjus mūšiams Rytų Ukrainoje, Maskvos palaikomi sukilėliai dabar kontroliuoja didesnę teritoriją negu buvo numatyta rugsėjį Minske pasirašytame paliaubų susitarime.

„Daugiau nebus jokių paliaubų ir rotacijų“, – sakė A. Zacharčenka per susitikimą su rytinio Donecko miesto aukštųjų mokyklų studentais, atsakydamas į klausimą, ar galima tikėtis paliaubų atnaujinimo.

A. Zacharčenka patikslino, kad vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ sukilėliai nebesistengs inicijuoti ugnies nutraukimo.

„Iš mūsų pusės nebebus mėginimų kalbėti apie paliaubas“, – sakė jis. A. Zacharčenka taip pat pareiškė, kad separatistai sieks užimti visą Donecko sritį, kurios dalį teritorijos šiuo metu kontroliuoja vyriausybės pajėgos.

„Pulsime iki Donecko srities sienų, bet, jeigu matysiu grėsmę ir iš kitų pusių, mes jas likviduosime“, – tikino jis. Separatistų lyderis pridūrė, kad sukilėliai artimiausiu metu pradės šalinti minas savo kontroliuojamoje teritorijoje.

„30 proc. mūsų laukų buvo užminuoti – tiek mūsų, tiek jų (vyriausybės pajėgų). Minų laukų žemėlapių nėra – išminavimą vykdysime senaisiais metodais“, – aiškino jis.

Taip pat Kijevo pareigūnai patikslino, kad Rytų Ukrainos prorusiškų separatistų bastione Donecke ketvirtadienį per troleibuso apšaudymą žuvo aštuoni civiliai žmonės.

Kijevas: puolimas jau pradėtas

Ukraina penktadienį pareiškė, kad „Rusijos teroristų grupės“ pradėjo naują puolimą fronte, padalijusiame karo nuniokotos šalies rytinį pramonės regioną.

„Rusijos teroristų grupės faktiškai pažeidė visus ankstesnius paliaubų susitarimus ir šiandien aktyviai vykdo puolamąsias operacijas“, – sakė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Oleksandras Turčynovas per vyriausybės posėdį, kuris buvo transliuojamas televizijos.

„Kalbame apie Rusijos ginkluotųjų pajėgų aktyviuosius dalinius“, – pabrėžė O. Turčynovas.

Rusija neigia pasiuntusi kokias nors pajėgas į Ukrainą, kad padėtų promaskvietiškiems separatistams jau devynis mėnesius vykstančiame konflikte, kuris nusinešė per 5 tūkst. žmonių gyvybių ir priartino šalies ekonomiką prie žlugimo ribos.

Tačiau Kijevas šią savaitę pranešė, kad kovos veiksmų zonoje patylomis buvo dislokuoti nauji Rusijos daliniai, leidę išstumti vyriausybinių pajėgų karius iš pagrindinio oro uosto prie sukilėlių tvirtovės Donecko, kuriame jau kelis mėnesius vyko įnirtingi susirėmimai.

O. Turčynovas kaltino Rusiją „stengiantis ne vien perimti kontrolę okupuotose teritorijose, bet ir sunaikinti Ukrainos nacionalinę tapatybę bei nepriklausomybę“.

Nori įvesti mirties bausmę

Ukrainos prorusiškų separatistų paskelbtos vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) vadovybė ketina įteisinti mirties bausmę savo kontroliuojamoje teritorijoje.

„DLR bus priimtas įstatymas dėl mirties bausmės“, – sakė separatistų lyderis A. Zacharčenka penktadienį susitikime su rytinio Donecko miesto aukštųjų mokyklų studentais.

Padėtis – itin sudėtinga

Civilių žūtys Donecke yra Vladimiro Putino ir jo propagandos mašinos atsakymas į Volnovachos tragediją. Tokią nuomonę socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka, praneša Ukrainos naujienų portalas „Unian“. Tuo metu „Informacinis pasipriešinimas“ vadovas Dmitrijus Tymčukas pranešė apie į Donecko sritį perkeliamas gausias teroristų pajėgas.

Pastarosiomis dienomis Donbase situacija – itin sudėtinga. Apie tai savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė judėjimo „Informacinis pasipriešinimas“ vadovas D. Tymčukas.

Makijivkos srityje prorusiški separatistai rengiasi naudoti salvinės ugnies sistemą „Smerč“. Jų užduotis – padėti saviškiams, judantiems Donecko kryptimi. Be to, į Donecko sritį perkeltos gausios teroristų pajėgos.

„Priešai ir toliau telkia pajėgas Donecko srityje. Fiksuojamas pajėgų judėjimas Donecko srities pietuose ir vakaruose, ten vyksta „pėstininkai“ ir 15 vienetų šarvuotos technikos (tarp jų – septyni tankai). Užfiksuota, kad teroristai perkelia pajėgas iš pietinių Donecko sričių į Dokučajevsko pusę, ten rieda tankai“, – „Facebook“ rašė D. Tymčukas.

Nukauta separatistų šarvuočių kolona

Slavjanoserbsko rajone Ukrainos artilerija nukovė prorusiškų separatistų 10 šarvuočių koloną. Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė D. Tymčukas.

„Sunaikintas mažiausiai vienas šarvuotosios technikos vienetas“, – rašo jis.

Kaip rašo UNIAN, remiantis „Informacinio pasipriešinimo“ pateikiama informacija, į Vakarus nuo Stachanovo esanti separatistų artilerijos grupė vykdo masinius Ukrainos kariuomenės apšaudymus Debalcėvės placdarme. Į Pietus nuo Stachanovo sutelkta šarvuotoji technika – apie 20 vienetų, mažiausiai septyni iš jų – tankai.

„Užfiksuotas bataliono taktinės grupės persikėlimas į Debalcėvės placdarmą. Šioje grupėje – Rusijos kariai ir vietiniai separatistai. Jie turi 12 tankų, 25 šarvuočius, specialiąsias transporto priemones, artilerijos grupę“, – praneša D. Tymčukas.

A. Geraščenka: civilių žudymas – V. Putino viešųjų ryšių akcija

Civilių žūtys Donecke yra V. Putino ir jo propagandos mašinos atsakymas į Volnovachos tragediją. Tokią nuomonę socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka, praneša Ukrainos naujienų portalas „Unian“.

Jam atrodo, kad nurodymas apšaudyti gyvenamuosius Donecko rajonus buvo duotas iš Maskvos.

„Įsakymų vykdytojai gali nuolat raportuoti Vladimirui Putinui, kad jo duotos užduotys naikinti taikius gyventojus yra įvykdomos tiksliai. Lygiai taip pat kaip gyvenamųjų namų sprogimai Maskvoje ir Volgodonske, dėl kurių ir prasidėjo antrasis Čečėnijos karas“, – rašė jis.

Pasak jo, kovotojams buvo būtina maksimaliai išnaudoti viešuosius ryšius prieš Donecko oro uosto gynėjus.

„Tačiau ukrainiečių nepalauši taip paprastai“, – sakė A. Geraščenka.

Donecke ketvirtadienį sviedinys pataikė į viešojo transporto stotelę. Pranešama, kad 13 žmonių žuvo, dešimtys sužeistų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi