Pasaulyje

2012.12.15 13:51

Po tragedijos pradinėje mokykloje B. Obama ragina imtis „prasmingų veiksmų“

ELTA2012.12.15 13:51

Po tragedijos JAV Konektikuto valstijos pradinėje mokykloje, kurios aukomis tapo 20 vaikų ir 6 suaugusieji, prezidentas Barackas Obama paragino imtis „prasmingų veiksmų“, skelbia BBC.

Po tragedijos JAV Konektikuto valstijos pradinėje mokykloje, kurios aukomis tapo 20 vaikų ir 6 suaugusieji, prezidentas Barackas Obama paragino imtis „prasmingų veiksmų“, skelbia BBC.

Susijaudinęs JAV prezidentas kalboje per televiziją išreiškė savo „nepaprastą sielvartą“ dėl nelaimės Niutauno miesto pradinėje mokykloje.

Pareigūnai JAV žiniasklaidai pranešė, kad šaudė dvidešimtmetis Adam Lanza, vienos iš mokyklos mokytojų sūnus. Spėjama, kad prieš iššaudydamas mokinius jis namuose nušovė savo motiną Nancy.

Tai vienos žiauriausių žudynių JAV mokyklose. Aukų skaičius beveik prilygsta 2007 m. šaudymui Virdžinijos technikos universitete, kai žuvo 32 žmonės. Niutauno mokykloje sušaudyti vaikai buvo nuo penkerių iki dešimties metų.

Pareikšdamas užuojautą žuvusiųjų ir išgyvenusiųjų šeimoms, B. Obama keletą kartų stabtelėjo nusišluostyti ašaras. „Kaip šalis mes tai jau išgyvenome daug sykių. Mes susitelksime ir, nepaisydami politikos, imsimės prasmingų veiksmų, kad daugiau tokių tragedijų, kaip ši, neįvyktų“, – sakė JAV prezidentas.

Vašingtone prie Baltųjų Rūmų susirinko grupė protestuotojų, reikalaujančių didesnės ginklų kontrolės šalyje.

Niujorko meras Michaelas Bloombergas taip pat paragino imtis veiksmų. „Mes visą šią retoriką jau esame girdėję anksčiau. Tačiau ko tikrai dar nematėm – tai Baltųjų Rūmų ar Kongreso veiksmų. Tai privalo liautis šiandien pat“, – sakė Niujorko meras.

Vėliavos ant Kapitolijaus kalvos Vašingtone nuleistos iki pusės, aukoms atminti apie 200 žmonių per naktį degino žvakeles.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.