Pasaulyje

2019.03.20 12:12

Danijos parlamento vadovė: kūdikiai čia nepageidaujami

BNS 2019.03.20 12:12

Viena danų parlamentarė antradienį pareiškė, kad jai buvo liepta išnešti iš parlamento posėdžių salės savo kelių mėnesių dukrą.

Šis įvykis sukėlė nuostabą šalyje, neretai pavadinamoje moterų teisių vėliavneše. 

„Esate nepageidaujama su savo kūdikiu parlamento salėje“, – pareiškė Folketingo pirmininkė ir buvusi ultradešiniųjų Danijos liaudies partijos (DF) lyderė Pia Kjaersgaard parlamentarei Mette Abildgaard. 

„Neprašiau leidimo ją atsinešti, nes anksčiau esu mačiusi, kaip kita kolegė be jokių problemų atsinešė vaiką į posėdžių salę“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė parlamentarė.  

M. Abildgaard priklauso Konservatyviai liaudies partijai (DKF), kuri yra valdančiosios centro dešiniųjų koalicijos narė. 

30-metė parlamentarė rašė, jog su savo penkių mėnesių dukra atsidūrė išskirtinėje situacijoje. Anot deputatės, tai buvo pirmas kartas, kai ji atsinešė dukrą į parlamentą. 

Pasak M. Abildgaard, mažylė buvo „gerai nusiteikusi ir su žinduku burnytėje“. 

P. Kjaersgaard paprašė padėjėjo perduoti M. Abildgaard, kad ji turi išnešti kūdikį iš posėdžių salės.   

M. Abildgaard perdavė dukrą savo padėjėjai ir tada sugrįžo į salę balsuoti. 

„Posėdžių salėje turi būti parlamentarai, o ne kūdikiai ar vaikai“, – sakė P. Kjaersgaard, paprašyta pakomentuoti šią situaciją naujienų agentūros „Ritzau“.  

Anot Folketingo pirmininkės, šiuo klausimu bus paskelbtos aiškios taisyklės. 

Danija dažnai vadinama lyčių lygybės ir moterų teisių vėliavneše. Vaiko bei šeimos gerovei itin daug dėmesio skiriančioje šalyje suteikiamos ilgos vaiko priežiūros atostogos.  

M. Abildgaard atkreipė dėmesį, kad jai priklausė vienerių metų trukmės visiškai apmokamos vaiko priežiūros atostogos, tačiau ji pasirinko grįžti į darbą.  

Parlamentarės žinutė feisbuke per kelias valandas sulaukė daugiau nei 600 komentarų. 

„Motinoms, tėvams ir vaikams atstovaujantis parlamentas turėtų būti atviras mamoms, tėčiams ir vaikams“, – rašė vienas iš komentatorių.  

2016 metais viena Islandijos parlamentarė atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre, kai kalbėdama parlamento tribūnoje krūtimi maitino savo kūdikį.   

Pernai rugsėjį Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern (Džasinda Ardern) tapo dirbančių mamų simboliu, atsinešusi į Jungtinių Tautų posėdžių salę Niujorke savo trijų mėnesių dukrelę.