Pasaulyje

2012.12.15 09:56

Per žudynes JAV pradinėje mokykloje nužudyta daug mažamečių vaikų

15min.lt2012.12.15 09:56

Niutauno miesto Sandi Huko rajone esančioje pradinėje mokykloje (Konektikuto valstija, JAV) aidėjo šūviai. Yra žuvusių ir sužeistųjų.

Niutauno miesto Sandi Huko rajone esančioje pradinėje mokykloje (Konektikuto valstija, JAV) aidėjo šūviai. Yra žuvusių ir sužeistųjų.

Kaip pranešė vietos žiniasklaidos leidinys „The Newton Bee“, per įvykį nukentėjo keli vaikai, liudininkai matė, kaip vieną sunkiai sužeistą vaiką policijos pareigūnai iš mokyklos pastato išnešė ant rankų.

Papildyta 18.31 val. Šaudymas prasidėjo apie 9.30 val. vietos (16.30 Lietuvos) laiku. Kitas vietos leidinys, „Hartford Courant“ skelbia, kad į mokyklą įsiveržė du šauliai. Vieną nušovė policijos pareigūnai. Kitų šaltinių teigimu, užpuolikas buvo tik vienas.

Dėl šio išpuolio kitų miesto mokyklų mokiniams ir darbuotojams uždrausta palikti mokyklų teritorijas.

Papildyta 18.37 val. Įvykio vietoje susirinkusios milžiniškos policijos pajėgos. Pareigūnai su tarnybiniais šunimis apieško mokyklos pastatą. Policija paskelbė, kad „esama daugybės šūviais sužeistų žmonių, kai kurie iš jų – vaikai“, rašo „Hartford Courant“.

Papildyta 18.50 val. „Daily Mail“ skelbia, kad per užpuolimą nušautas mokyklos direktorius ir mažiausiai du vaikai.

Papildyta 19.09 val. Patikslinta, kad žuvęs mokyklos vadovas – direktorė moteris. Dar mažiausiai viena mokytoja sužeista į koją ir išgabenta į vietos ligoninę.

Nusikaltimo vietoje rasti du užpuolikui priklausę pistoletai „Glock“ ir „Sig Sauer“. Policijos pareigūnai tikrina šalia mokyklos stovintį juodos spalvos automobilį „Honda“, kuriuo, kaip manoma, atvyko nusikaltėlis.

Papildyta 19.57 val. Aukų skaičius dramatiškai auga. Kaip praneša „CBS News“, šiuo metu suskaičiuoti 27 žuvę žmonės. Iš jų – 18 vaikų. Daugiausia aukų – klasėje, kurioje mokėsi jauniausi vaikai.

Papildyta 20.35 val. Vis dar neaišku, ar užpuolikas buvo vienas. „CBS News“ korespondentas iš įvykio vietos praneša, kad policija sulaikė vieną kamufliažiniais rūbais vilkintį jaunuolį, įtardami jį prisidėjus prie žudynių. Sulaikytasis garsiai šaukė, kad nėra kaip nors susijęs su išpuoliu.

Šaltiniai policijoje pranešė, kad pagal pirminę ir dar nepatvirtintą informaciją, žuvęs žudikas buvo vieno šios mokyklos, kurioje mokosi apie 600 vaikų, mokinio tėvas. Pareigūnai taip pat atskleidė, kad sulaikytas įtariamasis yra maždaug 20 metų amžiaus. Jis į mokyklą penktadienį atvažiavo iš Naujojo Džersio.

Papildyta 22.06 val. Penktadienį po pietų vietos laiku surengtoje spaudos konferencijoje policijos leitenantas Paulas Vance`as atsisakė įvardinti tikslų aukų skaičių. Pareigūnai nori prieš viešindami šią informaciją susisiekti su visų žuvusiųjų ir sužeistųjų artimaisiais. P. Vance`as tik patikino, kad mokyklos pastatas jau patikrintas ir jame nėra likę jokių pavojų, pranešė CNN.

CNN šaltinis, susijęs su nusikaltimo tyrėjais, atskleidė, kad įtariamasis žudikas yra maždaug 20 metų Ryanas Lanza. Kol kas neaišku, ar jį nukovė policijos pareigūnai, ar jis pats nusižudė užspeistas į kampą.

„Hartford Courant“ skelbia, kad R. Lanza yra susijęs su mokykla, kurioje įvykdė išpuolį. Šis leidinys taip pat tvirtina, kad policijos pareigūnai aptiko dar vieną auką – negyvėlis rastas R.Lanzos name. Daugiau detalių nepateikiama.

Kitas šaltinis tvirtina, kad R. Lanzos motina dirba Sandi Huko mokykloje darželio klasės mokytoja.

Anksčiau minėtą sulaikytą asmenį policijos pareigūnai atsisako įvardinti kaip įtariamąjį. Jie tik patvirtino, kad šis asmuo yra apklausiamas.

Papildyta 22.52 val. Kaip praneša „Daily Mail“, į mokyklą atvykęs 24 metų R. Lanza pirmuosius šūvius paleido direktorės kabinete. Po to nuėjo į motinos Nancy darželinukų klasę ir ėmė šaudyti į vaikus. Egzekuciją žudikas tęsė eidamas iš klasės į klasę ir šaudydamas į vaikus ir suaugusiuosius. Iš viso jis iššovė apie šimtą kartų.

Policijos sulaikytas jaunuolis – R. Lanzos brolis. Jis sučiuptas miške netoli mokyklos netrukus po žudynių.

Negyvėlis namuose – R. Lanzos tėvas. Įtariama, kad R. Lanza iš pradžių nužudė tėvą, o po to išvyko į mokyklą įvykdyti kraupaus plano. Kokie motyvai paskatino R. Lanzą taip elgtis, kol kas nežinoma.

Dar kartą patikslintas mokykloje nužudytų aukų skaičius. Žuvo 27 žmonės, tačiau vaikų tarp jų – ne 18, o 20.

Tarp nužudytų asmenų mokykoje – ir R. Lanzos motina, skelbia CNN.

Papildyta 23.41 val. Prabėgus septynioms valandoms po įvykio vis dar netrūksta painiavos ir prieštaringų žinių. „Associated Press“ skelbia, kad įtariamasis žudikas yra visai ne Ryanas Lanza, o jo 20 metų brolis Adamas Lanza. Neva Adamas į mokyklą atsinešė brolio asmens dokumentus ir dėl to buvo neteisingai identifikuotas aptikus žudiko lavoną. Tuo tarpu policija neva sulaikė ir apklausinėja ne mirusį Adamą, o Ryaną Lanzą.

CNN dabar skelbia, kad policija namuose rado ne šaulio tėvo, o brolio lavoną. Kurio – Adamo ar Ryano, CNN nesiryžta įvardinti.

„Hartford Courant“ praneša, kad Naujajame Džersyje be žinios dingo Ryano mergina ir dar vienas draugas.

Vėl patikslintas mokykloje žuvusių asmenų skaičius: 18 vaikų nuo kulkų mirė mokykloje, dar du – ligoninėje. Vietoje nužudyti ir šeši suaugę mokyklos darbuotojai. 27-asis lavonas – paties nusikaltėlio.

Papildyta 1.35 val. „CBS News“ apibendrino iš įvairių šaltinių surinktą informaciją ir suteikė daugiau aiškumo painiai situacijai. Įtariamasis žudikas, kurio kūnas aptiktas mokykloje – dvidešimtmetis Adamas Lanza. Jo brolis Naujajame Džersyje, kitoje valstijoje, sulaikytas apklausai, tačiau neturima jokių duomenų, kad jis būtų prisidėjęs prie nusikaltimo. Motina Nancy nužudyta ne mokykloje kartu su mokiniais, o namuose Niutaune, prieš žudynes mokykloje.

Kai pasklido žinia apie tragediją mokykloje, vietos ligoninė buvo pasirengusi priimti didžiulį kiekį sužeistųjų, tačiau į ją buvo atvežti tik trys žmonės – du vaikai ir viena mokytoja. Abu vaikai nuo sužalojimų mirė. Visi kiti vaikai ir suaugusieji, kuriuos kliudė žudiko kulkos, mirė vietoje, mokyklos patalpose. Tai leidžia manyti, kad žudikas šaudė ne chaotiškai, o sąmoningai stengdamasis nužudyti kiekvieną, kurį tik sutiko savo kelyje.

Patekęs į mokyklos pastatą žudikas iš karto nuėjo į motinos klasę ir pradėjo šaudyti. Mokyklos direktorę ir psichologę kulkos pakirto tada, kai jos atskubėjo į klasę išgirdusios šūvius. Šaudyta tik šioje ir gretimoje klasėje – dviejose patalpose.

Policija tvirtina nepaleidusi nė vieno šūvio ir aptikusi žudiką jau negyvą, kai atskubėjo į mokyklą. Tai leidžia manyti, kad žudikas nusižudė. Beje, į mokyklą jis atvyko apsivilkęs ne tik maskuojamųjų spalvų kariškus rūbus, bet ir kareivišką neperšaunamą liemenę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt