Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Talino gyventojas pakeitė tikėjimą ir tapo džihadistu Sirijoje

BNS 2015.09.08 13:45

Taline gimęs ir užaugęs Ivanas Sazanakovas tapo pirmuoju Estijos gyventoju, prisidėjusiu prie islamistų Sirijoje, ketvirtadienį pranešė laikraštis „Eesti Paevaleht“.

Taline gimęs ir užaugęs Ivanas Sazanakovas tapo pirmuoju Estijos gyventoju, prisidėjusiu prie islamistų Sirijoje, ketvirtadienį pranešė laikraštis „Eesti Paevaleht“.

Šio laikraščio ir televizijos laidos „Pealtnagija“ redakcijų bendras tyrimas atskleidė, kad 31 metų I. Sazanakovas, kuris jau pasikeitė vardą ir dabar yra Abdurahmanas, pirmasis iš Estijos nuvyko į Siriją dalyvauti kovos veiksmuose petys į petį su džihadistais.

I. Sazanakovas prieš kelerius metus atsivertė į islamą, o prieš pusantrų metų, nepranešęs tėvams, persikraustė į Egiptą. Po kelių mėnesių paskui jį išvažiavo žmona Lolita su vaikais.

Laikraščio duomenimis, Egipte I. Sazanakovas susitiko su kovotojų verbuotoju, o paskui per Turkiją išvyko į Siriją.

Nors draugai didėjantį jo radikalumą pastebėjo dar Estijoje, praėjusį pirmadienį jis žengė daug kam netikėtą žingsnį ir viename socialiniame tinkle paskelbė nuotrauką, kurioje įsiamžino laikantis rankinį prieštankinį granatsvaidį.

„Eesti Paevaleht“ ir „Pealtnagija“ žurnalistams pradėjus studijuoti I. Sazanakovo biografiją ir pasikalbėjus su jį gerai pažįstančiais žmonėmis, ta nuotrauka iš socialinio tinklo dingo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi