Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Latvijos prezidentas apsisprendė dėl dalyvavimo Rusijos Pergalės dienos iškilmėse

ELTA2015.09.08 13:45

Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis priėmė sprendimą dėl dalyvavimo Rusijos Pergalės dienos iškilmėse gegužės 9-ąją, tačiau jo neatskleidė.

Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis priėmė sprendimą dėl dalyvavimo Rusijos Pergalės dienos iškilmėse gegužės 9-ąją, tačiau jo neatskleidė.

Po Latvijos parlamente vykusių užsienio politikos debatų, prezidentas pažymėjo, neva sprendimą, ar dalyvauti Pergalės dienos šventėje Maskvoje, jis žinojo jau kurį laiką. Jis taip pat pridūrė, kad pirmiausia informuos Rusiją dėl savo pasirinkimo ir tik tada sprendimą paskelbs viešai.

Paklaustas, kada atskleis savo pasirinkimą, A. Bėrzinis teigė: „Laikas parodys, kai bus būtina, kadangi aš ne vienas šiame žaidime.“

Kaip jau pranešta, Latvijos prezidentas, kaip ir daugelio kitų valstybių vadovai, pakviestas į Maskvą dalyvauti iškilmėse, skirtose nacistinės Vokietijos sutriuškinimo Antrajame pasauliniame kare 70-osioms metinėms.

Į ceremoniją buvo pakviestas JAV prezidentas Barackas Obama, tačiau jis nepriėmė kvietimo. Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos tarnyba pranešė, kad šalies vadovė taip pat nevyks į Maskvą. Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas irgi pranešė nedalyvausiantis Maskvoje vyksiančiame renginyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt