Pasaulyje

2015.01.22 11:38

Kuba ir JAV tęsia aukšto lygio derybas

ELTA 2015.01.22 11:38

JAV ir Kuba ketvirtadienį antra dieną dalyvauja aukšto lygio derybose Havanoje, praneša BBC.

JAV ir Kuba ketvirtadienį antra dieną dalyvauja aukšto lygio derybose Havanoje, praneša BBC.

Dviejų dienų derybos yra atnaujintų santykių tarp dviejų senų varžovių dalis. JAV prezidentas Barackas Obama ir Kubos vadovas Raulis Castro gruodžio 17 dieną paskelbė pasiekę istorinį susitarimą po 18 mėnesių trukusių slaptų derybų.

JAV pareigūnas pirmąją derybų dieną įvardijo kaip produktyvią, abi šalys buvo nusiteikusios bendradarbiauti. Susitikimas, kuriame didelis dėmesys telkiamas į migracijos klausimus ir diplomatinių santykių atnaujinimą, tęsiasi ketvirtadienį.

Vašingtono delegacijai Havanoje vadovauja valstybės sekretoriaus pavaduotoja Roberta Jacobson. Paskutinį kartą tokio lygio JAV delegacija Kuboje lankėsi prieš 35-erius metus.

R. Jacobson pavaduotojas Alexas Lee tvirtino, kad derybų produktyvumas ir abiejų pusių noras bendradarbiauti, nepaisant aiškių skirtumų, kurie išlieka tarp šių dviejų šalių, įrodo, kad JAV ir Kuba gali rasti išeitį, kaip įgyvendinti bendrus abipusius interesus.

Kubos užsienio reikalų ministerijos pareigūnė Josefina Vidal kritikavo JAV migracijos politiką, tačiau nurodė, kad Havana siekia normalių santykių su JAV tiek migracijos srityje, tiek ir platesniame kontekste.

Dar šių derybų išvakarėse JAV prezidentas B. Obama paragino Kongresą nutraukti embargą Kubai.