Pasaulyje

2015.01.21 16:30

Popiežius pasiaiškino dėl „dauginimosi kaip triušiai“

BNS 2015.01.21 16:30

Popiežius Pranciškus trečiadienį gyrė dideles šeimas, kurias vadino Dievo dovana, – po šią savaitę antraštėse sumirgėjusių jo komentarų, kad katalikams nereikia daugintis „kaip triušiams“.

Popiežius Pranciškus trečiadienį gyrė dideles šeimas, kurias vadino Dievo dovana, – po šią savaitę antraštėse sumirgėjusių jo komentarų, kad katalikams nereikia daugintis „kaip triušiams“.

Pranciškus sakė, kad didelis vaikų skaičius nesukelia skurdo besivystančiame pasaulyje, kaip kai kas teigia, ir nurodė, kad tikroji skurdo priežastis yra neteisinga ekonominė sistema, kuri pinigus garbina labiau nei žmones.

Pranciškus per savaitinę bendrąją audienciją apžvelgė neseniai įvykusią savo kelionę į Šri Lanką ir Filipinus. Azijoje jis tvirtai gynė Vatikano draudimą dėl dirbtinės kontracepcijos, bet taip pat pasakė – kitaip suformuluodamas Bažnyčios poziciją, – kad katalikams nereikia daugintis „kaip triušiams“ ir kad jie turėtų praktikuoti „atsakingą tėvystę“ per Bažnyčios aprobuotus gimstamumo kontrolės metodus.

Trečiadienį jis atidavė duoklę gausioms šeimoms, kurios galėjo pasijusti kažkiek įžeistos jo komentarų, išsakytų lėktuve pakeliui atgal į Romą. Vos prieš kelias savaites Pranciškus susitiko su gausių katalikų šeimų asociacija, kad pademonstruotų savo paramą.

Jis sakė, kad Filipinuose jam didelę „paguodą ir viltį“ teikė „tokia daugybė didelių šeimų, kurios vaikus priima kaip tikrą Dievo dovaną“.

„Jos žino, kad kiekvienas vaikas yra palaima“, – sakė pontifikas ir nurodė, jog tvirtinimai, kad didelės šeimos nulemia skurdą, yra „pernelyg supaprastinti“.

„Visi pasakykime, kad pagrindinės skurdo priežastys yra ekonominė sistema, kuri iš centro pašalino žmogų ir į jo vietą pastatė pinigų dievą“, – pabrėžė jis. Šiuos jo žodžius palydėjo minios plojimai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.